BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Odznaczenia dla kapelanów

Jedenastu kapelanów Ordynariatu Polowego zostało odznaczonych przez prezydenta Andrzeja Dudę. W imieniu prezydenta odznaczenia wręczył Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Uroczystość odbyła się w Centrum Konferencyjnym Ordynariatu Polowego.

Kapelanom Wojska Polskiego ? ofiarom zbrodni katyńskiej

W poniedziałek 4 listopada br. o godz. 18.00 JE ks. bp. Józef Guzdek - Biskup Polowy Wojska Polskiego odprawił Mszę św. w intencji kapelanów ziemi podkarpackiej, którzy zginęli w śmiercią męczeńską w Katyniu, towarzysząc do końca żołnierzom, wśród których na co dzień posługiwali.

DIAMENTOWY JUBILEUSZ KAPŁAŃSTWA

9 czerwca podczas Mszy św. o godz. 12.30 w naszym kościele odbyła się niecodzienna uroczystość. Swój Diamentowy Jubileusz - 60 Lecie Kapłaństwa obchodził Ksiądz Kanonik Marian Homa.

 

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa

Został wprowadzony uchwaloną w 2011 roku ustawą o weteranach. 29 maja 2012 roku obchodzono to święto po raz pierwszy. Tego samego dnia przypada także Międzynarodowy Dzień Uczestników Misji Pokojowych ONZ.

ŚWIETO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

Uroczystości rozpoczęły się 23 maja Mszą Św. w intencji żołnierzy i pracowników RON 21.BSP. Eucharystii przewodniczył Biskup Jan Wątroba. We Mszy świętej wzięli udział przedstawiciele Służb Mundurowych z Dowódcą 21 BSP Panem płk dypl. Dariuszem Lewandowskim, poczty sztandarowe, Kombatanci oraz władze wojewódfzkie i samorządowe.