BANER.jpg

Intencje Papieskie

Luty 2020

Intencja modlitwy powszechnej - Usłyszeć wołanie migrantów.

Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

Warto odwiedzić

Licznik

VI niedziela zwykła

16 II 2020 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 1. We wtorek (18 lutego) o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową prowadzoną przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne w salce na plebanii; temat spotkania: „Czyściec a inne religie”
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła,
 3. W przyszłą niedzielę (23 lutego) będziemy gościć w naszej parafii księdza wikariusza z parafii pw. bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, który w tym dniu na każdej Mszy św. wygłosi słowo Boże. Ofiara na tacę z niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła w tejże parafii. Zachęcamy do ofiarności.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie się w środę (19 lutego) po Mszy św. wieczornej w kościele. Jednocześnie informujemy, że w czwartek (5 marca) o godz. 18.00 J. E. Biskup Polowy Wojska Polskiego przewodniczyć będzie liturgii, podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Już dziś zapraszamy rodziny i wszystkich parafian do naszego Kościoła Garnizonowego na tę uroczystość.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Polski w nadchodzącym tygodniu.
 6. Cały Kościół święty i naszą Ojczyznę oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

 

V niedziela zwykła 9 II 2020 r.

 1. We wtorek (11 lutego) będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych. Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać od godz. 8.30. Prosimy najbliższych o pomoc w przywiezieniu swoich chorych do kościoła. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie się w środę (12.02.) po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Scholastyki,
 • we wtorek – wsp. NMP z Lourdes
 • w piątek – święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy,
 • w sobotę - wsp. bł. ks. mjr. Michała Sopoćki.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Polski w nadchodzącym tygodniu.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Grzyb. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...
 4. Cały Kościół święty i naszą Ojczyznę oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

IV niedziela zwykła 2 II 2020 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich pod kierownictwem p. Ewy Jaworskiej - Pawełek. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 • w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań z naszej parafii,
 • spowiedź w I piątek na każdej Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje zakończone indywidualnym błogosławieństwem o godz. 19.45.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • w poniedziałek – wsp. św. Błażejana każdej Mszy św. poświęcenie jabłek, natomiast na wieczornej Mszy św. błogosławieństwo gardeł świecami św. Błażeja,
 • w środę – wsp. św. Agatyna każdej Mszy św. poświęcenie soli i chleba,
 • w czwartek – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy,
 • w sobotę – wsp. św. Józefiny Bakhita - obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi.
 1. W przyszły wtorek (11 lutego) będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych. Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać od godz. 8.30. Prosimy najbliższych o pomoc w przywiezieniu swoich chorych do kościoła.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Róży Męskiej za ofiarę złożoną na potrzeby Kościoła i na Ośrodek w Łomnej.
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Joanna Wójtowicz oraz śp. Aleksandra Pączek. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...
 5. Cały Kościół święty i naszą Ojczyznę oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

3 niedziela zwykła26 stycznia  2020 r.

 1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 8.15 udamy się do chorych z Komunią świętą. Natomiast o godz. 17:30 odbędzie się różaniec prowadzony przez Męską Różę Różańcową. Serdecznie zapraszamy.
 2. W przyszłą niedzielę (2 lutego) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przeżywamy także Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
 3. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W południe, po zakończeniu mszy św., ok. 13.15 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich pod kierownictwem p. Ewy Jaworskiej - Pawełek. Serdecznie zapraszamy.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wsp. bł. Jerzego Matulewicza,
 • we wtorek – wsp. św. Tomasza z Akwinu,
 • w piątek – wsp. św. Jana Bosko.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara

(II Niedziela Zwykła) 19 I 2020 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjęcie podczas kolędy, jak również za złożone z tej racji ofiary. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z kolędą. Każdy z księży odprawi Mszę św. w intencji wszystkich parafian, których odwiedził a także za tych, którzy go nie przyjęli.
 2. We wtorek (21 stycznia) obchodzimy rocznicę przywrócenia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a w środę rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
 3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Dla żyjących prośmy o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej a dla zmarłych o dar życia wiecznego.
 4. W sobotę (25 stycznia) obchodzimy Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. Przyszła niedziela zgodnie z decyzją papieża Franciszka przeżywana będzie jako Niedziela Słowa Bożego.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wsp. św. Agnieszki,
 • w piątek – wsp. św. Franciszka Salezego,
 • w sobotę – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 I 2020 r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego. Dzisiaj o godz. 16.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy.

 1. We wtorek (14 stycznia) o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę różańcową prowadzoną przez Apostolstwo Dobrej Śmierci a następnie na Mszę świętą. 
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W przyszłą niedzielę (19 stycznia) obchodzimy uroczystość świętego Józefa Sebastiana Pelczara – Głównego Patrona naszej Diecezji.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem. W naszym parafialnym tygodniku Królowa artykuł na temat: Zadań i obowiązków rodziców zgłaszających dziecko do chrztu oraz wymagań dotyczących rodziców chrzestnych.
 5. Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Odwiedzimy rodziny z ulicy Lenartowicza 8, 19, 23, 24 i ul. Bulwarowa

Ministranci dzień wcześniej między godz. 17:00 a 18:30 będą informowali o kolędzie.

Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza, mogą dzisiaj w zakrystii umówić wizytę duszpasterską. Kolęda rozpocznie się we wtorek (14 stycznia) o godz. 15:30.

 1. Przez cały czas trwania ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godz. 8.00 - 8.30.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Niedziela po Bożym Narodzeniu 5 I 2019 r.

 1. W poniedziałek (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na potrzeby misji świętych. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Kredę i kadzidło można nabyć w kościele. W tym dniu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy Hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański i przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy do udziału. Również w tym dniu obchodzimy rocznicę konsekracji Bp. Kazimierza Górnego i Bp. Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 2. Spotkanie Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się we wtorek (7 stycznia) po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę (11 stycznia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli.
 4. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od wtorku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej.

Plan wizyty duszpasterskiej:

7 stycznia - wtorek - od 15:30

ul. Hetmańska 25, 30, 33, 37, 41

8 stycznia - środa - od 15:30

ul. Lenartowicza 35, 37, 39, 41

9 stycznia – czwartek - od 15:30

ul. Hetmańska 12, 22

 10 stycznia - piątek - od 15:30

ul. Lenartowicza 2, 5, 6, 9,11, 10, 16, 18, 20, 22, Podpromie 8, 8b i ul. Czackiego

11 stycznia - sobota - od 9:00

ul. Lenartowicza 25, 27, 29, 31, 31a, 31b, 33

 13 stycznia - poniedziałek - od 15:30

ul. Lenartowicza 8, 19, 23, 24, ul. Bulwarowa

Ministranci dzień wcześniej między godz. 17:00, a 18:30 będą informowali o kolędzie.

Podczas kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko rano w godz. 8.00 – 8.30.

Plan kolędy zamieszczony jest również na stronie internetowej naszej parafii.

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi-Królowej Polski w Nowym Roku.

 Święto Świętej Rodziny z Nazaretu 29 XII 2019 r.

 1. We wtorek (31 grudnia) przeżywamy ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. Msza św. z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W środę (1 stycznia) obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok) i dzień modlitw o pokój na świecie. Msze święte w porządku niedzielnym.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań z naszej parafii,
 • spowiedź w I piątek na każdej Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje zakończone indywidualnym błogosławieństwem o godz. 19.50.
 • w sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Róża IX.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
 2. Od poniedziałku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. Prosimy, aby w dniu kolędy cała rodzina
  w miarę możliwości była obecna w domu. Prosimy o przygotowanie Pisma Świętego, krzyża, świecy
  i wody święconej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 15:30, a w soboty od 9:00.

Plan wizyty duszpasterskiej:

30 grudnia - poniedziałek - od 15:30

ul Chrzanowskiej 2, 4, 6, 8, 8A, 10, 14, ul. Langiewicza 3, 5, 5A, 7, 9, 10, 11, 12, 13

2 stycznia - czwartek - od 15:30

ul. Hetmańska 24 i 23

3 stycznia - piątek - od 15:30

ul. 17 Pułku i ul. Reformacka 7a i 7 b

4 stycznia - sobota - od 9:00

ul. Hetmańska 14, 15, 16, 17, 28, 29

4 stycznia – sobota - od 14:30

Plac Śreniawitów, ul. Staszica

Ministranci dzień wcześniej między godz. 17:00 a 18:30 będą informowali o kolędzie.  

Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano w godz. 8.00 - 8.30.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask od Nowonarodzonej Bożej Dzieciny.

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

 1. W poniedziałek (23 grudnia) od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.
 2. We wtorek (24 grudnia) przeżywamy Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. W TYM DNIU NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 18.00.
  O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę. Składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia a w czwartek Święto św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym.
  1. Przy kościele LSO naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na duszpasterstwo ministrantów i lektorów z naszej wspólnoty.
  2. W piątek (27 grudnia) przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem
  w Rzeszowie, w Święto Młodzianków (28 grudnia).
  Rozpoczęcie o godz. 17.00 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu.
 5. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny.
 6. W PIĄTEK (27 grudnia) rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Prosimy, aby
  w dniu kolędy cała rodzina w miarę możliwości była obecna w domu. Prosimy
  o przygotowanie Pisma Św., krzyża, świecy i wody święconej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o godz. 9.00 rano.

Plan wizyty duszpasterskiej:

27 grudnia - piątek - od 15:30

ul. Dąbrowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. Unii Lubelskiej

28 grudnia - sobota - od 9:00

ul. Langiewicza 1, 14, 15, 16, 17, 19, 21, 23, 25 i ul. Kraszewskiego

28 grudnia - sobota - od 15:00

ul. Hetmańska 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 13, 13A,ul Reformacka bez 7a i 7 b

Ministranci dzień wcześniej miedzy godz. 17.00 a 18.30 będą informowali o kolędzie.

 1. Cały plan kolędy zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej naszej parafii, a także wyłożony na stoliku z prasą.
 2.  OD PIĄTKU (27 grudnia) AŻ DO ZAKOŃCZENIA KOLĘDY KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA TYLKO RANO W GODZ. 8.00-8.30.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary za opłatki wigilijne. W opłatki można jeszcze zaopatrzyć się w zakrystii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem. Dziś świąteczny podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł, który zawiera kalendarz ścienny na rok 2020, płytę ze śpiewnikiem z kolędami w wykonaniu „Golec Uorkiestry” oraz śpiewnik kolędowy.
 5. W imieniu Służby Maltańskiej dziękujemy wszystkim za okazane serce, zaangażowanie i ofiarność, dzięki którym kolejne spotkanie opłatkowe, dało wiele radości rodzinom ubogim i potrzebującym. Bóg zapłać.
 6. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawać dary dla potrzebujących z naszej parafii w poniedziałek (23 grudnia) od godz. 14.00 do 17.00.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Róży VI za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask od Bożej Dzieciny.

III Niedziela Adwentu 15. 12. 2019 r.

 1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać świece na stół wigilijny oraz kartki świąteczne. Natomiast Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na duszpasterstwo ministrantów i lektorów z naszej parafii. Wesprzyjmy te dzieła.
 2. We wtorek odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 17.30 oraz Mszę świętą, po której odbędzie się spotkanie w salce na plebanii. Temat spotkania: „Eucharystia – dar dla żywych i zmarłych”.
 3. W piątek (20 grudnia) w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa w godz. od 9:30 do 12:00 oraz od 16:00 do 19:00, z przerwą od 18:00 do 18:30. Prosimy, aby wszyscy, w miarę możliwości skorzystali ze spowiedzi świętej. W TYM DNIU KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.
 4. Informujemy, że spowiedź w parafii pw. Św. Judy Tadeusza odbędzie się w sobotę od godz. 9.00, a w kościele Księży Saletynów w przyszły poniedziałek (23 grudnia) od godz. 8.30.
 5. Zapraszamy na „Roraty ze Świętymi”, które odprawiane są w dni powszednie o godzinie 6:30.
 6. Do chorych z posługą udamy się w przyszły poniedziałek (23 grudnia) od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
 7. W tym tygodniu Pan Organista będzie dalej roznosił opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w swoich mieszkaniach.
 8. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz św. Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących.
 9. Bóg zapłać siostrom z I Róży za ofiarę złożoną na potrzeby Kościoła.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski w nowym tygodniu adwentu.

 II NIEDZIELA ADWENTU 8 GRUDNIA 2019 r.

 1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbierana jest ofiara do puszek na ten cel.
 2. W poniedziałek (9 grudnia) zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 rodziców wraz z dziećmi z kl. III ze SP nr 17 i SP nr 3.
 3. W środę ( 11 grudnia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzej a Boboli.
 4. W piątek (13 grudnia) przeżywamy kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Polecajmy w naszych modlitwach sprawy Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.
 6. Od przyszłej niedzieli panie z Parafialnego Koła Caritas będą rozprowadzać świece na stół wigilijny oraz kartki świąteczne. Wesprzyjmy to dzieło.
 7. Również od przyszłej niedzieli, jak co roku, przy kościele młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary składane podczas tej okazji przeznaczone są na duszpasterstwo ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 8. W piątek (20 grudnia) w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa.
 9. Zapraszamy na „Roraty ze Świętymi”, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30.
 10. W tym tygodniu Pan Organista będzie dalej roznosił opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w swoich mieszkaniach.
 11. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz św. Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących.

I NIEDZIELA ADWENTU 1 GRUDNIA 2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są na każdej dzisiejszej Mszy świętej, a także w poniedziałek i wtorek na Mszach świętych o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. W tych dniach nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00 i 7.30. Nauki rekolekcyjne głosi ks. komandor Janusz Bąk. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 2. Zapraszamy wszystkich na roraty, które będą w dni powszednie o godz. 6.30. W tym roku zapraszamy na „Roraty ze Świętymi”. Każdego dnia będzie nam towarzyszył Święty Patron, który pomoże nam w lepszym przygotowaniu się do uroczystości Bożego Narodzenia i przeżyciu czasu Adwentu.
 3. W środę odchodzimy święto Wojsk Rakietowych i Artylerii a także święto Górników. Polecajmy ich w naszych modlitwach przez wstawiennictwo św. Barbary.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek
 • w piątek spowiedź na porannych Mszach św. i wieczorem od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje, która zostanie zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 19.50.
 • w sobotę
 1. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w tzw. „Godzinie Łaski” od godz. 11.45 - 12.30 a następnie na Mszę świętą.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.
 3. Przy bocznym ołtarzu wystawione są tzw. „Torby Miłosierdzia”, zakupione do nich dary można złożyć w „Koszu św. Franciszka”, który jak co roku przez cały adwent będzie wystawiony przy tym ołtarzu. Poprzez tę adwentową jałmużnę pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy.
 4. Od jutra Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki. Będzie miał specjalny identyfikator z parafii. Prosimy    o życzliwe przyjęcie go w swoich mieszkaniach.
 5. Od poniedziałku, przez cały dzień, będzie otwarta boczna kaplica Matki Bożej Królowej Wojsk Górskich. Zachęcamy do jej nawiedzania i osobistej modlitwy.
 6. Informujemy, że I Komunia św. w 2021 roku odbędzie się 9 maja (II niedziela maja).
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych na czas adwentu.