BANER.jpg

Intencje Papieskie

Kwiecień 2020

Intencja ewangelizacyjna: Za diakonów.
Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli znakiem ożywiającym dla całego Kościoła.

Warto odwiedzić

Licznik

 

OGŁOSZENIA

(Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 07.06.2020)

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. W czwartek (11 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Msze święte w tym dniu będą w porządku niedzielnym.

3. W tym roku z racji epidemii nie będzie centralnej procesji w mieście. W naszym kościele miedzy Mszami świętymi do południa zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu. Po Mszy świętej o godz. 12.30 odbędzie się procesja wokół kościoła zakończona uroczystym błogosławieństwem naszej parafii. Zapraszamy do udziału
w adoracji, by w ten sposób uczcić Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i podziękować Mu za Jego obecność wśród nas.

4. Przez Oktawę Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej będzie procesja z Najświętszym Sakramentem. Przez całą oktawę nabożeństwo czerwcowe będzie po Mszy św. wieczornej.

5. W Boże Ciało tradycyjnie Caritas naszej parafii będzie rozprowadzać chlebki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla najbardziej potrzebujących naszych parafian. Zachęcamy do ofiarności.

6. Zapraszamy do uczestnictwa w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha on-line w Uroczystość Bożego Ciała o godz. 19.30 w Telewizji Trwam i w Internecie (Youtube, Facebook). Koncert „na żywo” w Parku Sybiraków
w Rzeszowie jest zaplanowany na 20 września 2020 r. (niedziela) o godz. 18.

7. W sobotę (13 maja) w naszej świątyni będzie miała miejsce uroczystość I Komunii świętej dzieci klas III ze Szkoły Podstawowej nr 3. Otoczmy dzieci i ich rodziny naszą modlitwą.

8. Do czwartku włącznie nabożeństwa czerwcowe będą o godz. 17.40. Zapraszamy.

9. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę czy wpłacając na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.

10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,
 • w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,
 • w sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Edward Kozioł i śp. Marcin Kalita. Zmarł także ks. ppłk Wojciech Warchoła z Łańcuta. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w nowym tygodniu wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski.

 

OGŁOSZENIA

(Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 31.05.2020)

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny, natomiast okres Komunii świętej wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej (7 czerwca).

2. Jutro obchodzimy Święto NMP - Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 6:30, 9:00 i 18:00. Zachęcamy do udziału.

3. W związku z nowymi, państwowymi wytycznymi Biskup Ordynariusz naszej diecezji wydał następujące zarządzenia:

 • w kościołach i innych miejscach sprawowania kultu religijnego zniesiony zostaje limit osób, z zachowaniem obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników z wyjątkiem sprawujących liturgię. Osoby uczestniczące na otwartej przestrzeni są zwolnione z obowiązku zasłaniania ust i nosa pod warunkiem zachowania 2 metrów dystansu od kolejnej osoby.
 • z dniem 6 czerwca 2020 r. zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.
 • tym samym nie będziemy już transmitować Mszy świętej z naszej świątyni. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgii z zachowaniem wyżej wymienionych zasad.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

 • w pierwszy czwartek
 • w pierwszy piątek spowiedź św. na porannych Mszach św. i wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. nabożeństwo czerwcowe i adoracja wynagradzająca w duchu Medjugorie, zakończona indywidulanym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem ok. godz. 19.45. Zapraszamy.
 • w pierwszą sobotę wznawiamy wizyty u chorych z Komunią świętą. Chorych, którzy pragną przyjąć Komunię świętą, zarówno tych, których odwiedzaliśmy co miesiąc, jak i tych, chorych którzy chcieliby przystąpić do Komunii świętej wielkanocnej prosimy o zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
 • Natomiast o godz. 17.15 zapraszamy na modlitwę różańcową, po której zostanie odprawione nabożeństwo czerwcowe.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy św. o godz. 9.30 uczcimy żołnierzy poległych, zaginionych i zmarłych z 17 Pułku Piechoty im. Ziemi Rzeszowskiej.

6. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych na zmianę tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.

7. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie na godz. 17:45.

8. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę czy wpłacając na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.

9. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • we wtorek – święto Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Rzeszowie i 29 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Rzeszowie,
 • w środę – wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy,
 • w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 • w piątek – wspomnienie św. Bonifacego.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: siostra z VII Róży Różańcowej śp. Krystyna Broś. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

11. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w nowym tygodniu wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
- VII Niedziela Wielkanocna - 24.05.2020

 We wtorek (26 maja) o godz. 9.00 z okazji Święta 21 Brygady Strzelców Podhalańskich zostanie odprawiona Msza święta w intencji żołnierzy i pracowników wojska.

 1. Również we wtorek (26 maja) obchodzimy Dzień Matki. Dziękując im za dar życia i trud wychowania, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach wypraszając dla żyjących Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej, dobre zdrowie a dla zmarłych dar życia wiecznego.
 2. W piątek (29 maja) obchodzimy Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa.
 3. W sobotę (30 maja) o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów naszej diecezji. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu kończy się okres wielkanocny.
 5. Przypominamy również o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej i przystąpienia do Komunii świętej wielkanocnej. Spowiadamy codziennie rano na Mszach świętych i pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 6. Trwamy w Nowennie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która połączona jest z nabożeństwem majowym. Zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 7. Od tego tygodnia kancelaria parafialna czynna będzie we wtorek, środę i czwartek w godz. od 17.00 do 17.30.
 8. Niektórzy otrzymują przesyłki od Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi. Są tam propozycje składania ofiar na różne szlachetne cele. W związku z tym, Kuria Biskupia\w Pompejach (Włochy) informuje, że Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach nie ma nic wspólnego z inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi związaną ze zbieraniem ofiar w połączeniu z odniesieniami do tegoż sanktuarium maryjnego i Nowenny Pompejańskiej. Jest to wyłącznie prywatna inicjatywa stowarzyszenia.
 9. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę czy wpłacając na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.
 10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • we wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza,
 • w środę – wspomnienie św. Pawła VI papieża,
 • w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

12.W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Kazimiera Chylińska oraz śp. Jadwiga Magdziak. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

13.Wszystkim parafianom i gościom życzymy w nowym tygodniu wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski.

(VI Niedziela Wielkanocna - 17.05.2020)

1. W stulecie urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II w poniedziałek (18 maja) o godz. 18 w katedrze rzeszowskiej będzie miało miejsce dziękczynienie. W tym dniu będziemy również dziękować i modlić się w intencji naszych Księży Biskupów: Jana – z racji 20 rocznicy sakry biskupiej oraz Kazimierza – z racji 60 rocznicy święceń kapłańskich, a także w intencji Księdza Infułata Stanisława Maca budowniczego i pierwszego proboszcza katedry w 60 rocznicę święceń kapłańskich. W naszej świątyni nabożeństwo majowe będzie połączone z modlitwami za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

2. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

     Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia.

     Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II
w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania bogatej ramówki TVP, zarówno w niedzielę jak i w poniedziałek, poświęconej osobie naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II.

3. Na stoliku z prasą znajdują się foldery z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II, jak również książeczki „Jezu ufam Tobie” zawierające modlitwy do Bożego Miłosierdzia. /egzemplarze są bezpłatne/. Zachęcamy do korzystania z tych tekstów w swoich domach i rodzinach podczas modlitwy osobistej czy rodzinnej.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przeżywamy tzw. Dni Krzyżowe w czasie których modlimy się o dobre, tegoroczne urodzaje.

5. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.

8 .Pamiętajmy o prośbie Ojca Świętego Franciszka, by w miesiącu maju odmawiać codziennie różaniec w domu, rodzinnie lub indywidualnie.

9. W związku z nowymi zarządzeniami władz państwowych informujemy, że wewnątrz świątyni we Mszy świętej i nabożeństwach może uczestniczyć 50 osób i na zewnątrz również 50 osób. Zachęcamy do uczestnictwa w liturgiach w naszym kościele oczywiście przestrzegając wytycznych sanitarnych (maseczki i odpowiednia odległość). Przypominamy również o możliwości skorzystania z sakramentu spowiedzi świętej i przystąpienia do Komunii świętej wielkanocnej. Spowiadamy codziennie rano na Mszach świętych i pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.

10. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:

 • w piątek – wspomnienie św. Rity /rocznica św. kapłańskich ks. proboszcza/.

11. Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę czy wpłacając na konto parafialne składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Świątoniowska, śp. Jan Bartoszek, śp. ppłk Zbigniew Zawadzki. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

13. Wszystkim parafianom i gościom życzymy w nowym tygodniu wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski.

V Niedziela Wielkanocna - 10.05.2020

 1. W poniedziałek (11 maja) zapraszamy na nabożeństwo majowe połączone z modlitwą za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli.
 2. We wtorek (12 maja) przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Modlitwą wspierajmy personel medyczny który w obecnej sytuacji służy chorym z narażeniem własnego życia.
 3. W przyszłą niedzielę naszą modlitwą i ofiarą na tace wspieramy działalność Diecezjalnego Katolickiego Radia „Via”.
 4. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy.
 5. Pamiętajmy o prośbie Ojca Świętego Franciszka, by w miesiącu maju odmawiać codziennie różaniec w domu, rodzinnie lub indywidualnie.
 6. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
 • w środę – wspomnienie NMP z Fatimy,
 • w czwartek - święto św. Macieja Apostoła,
 • w sobotę – święto św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.

7.  Wszystkim, którzy wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę czy wpłacając na konto parafialne  składamy serdeczne Bóg zapłać i zapewniamy o naszej modlitwie.

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Reichhart oraz siostra z II Róży różańcowej śp. Janina Bembenek. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

9. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski w nowym tygodniu.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 3 MAJA 2020 r.

 Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzioeń modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

 1. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo majowe w intencji powołań z naszej parafii z następnie na Mszę  świętą.
 2. W piątek będziemy przżywać 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i o tych wszystkich, którzy zginęli w czasie wojny.
 3. Nabiżeństwa mojowe codziennie o godza. 17.30. Zapraszamy.
 4. Papież Franciszekj zachęca nas, abyśmy w miesiącu maju indywidualnie i w naszych rodzinach odmawiali modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii, a na zakończenie odmawiali dwie modlitwy do Matki Bożej. Teksty tych modlitw są dostepne na stoliku z prasą, a także w internecie na naszej stronie parafialnej. Prosimy, niech apel Papieża Franciszka nie pozostanie bez odzewu. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy modlitwy i opieki Matki Bożej.
 5. Zachęcamy również do odmówienia w naszych rodzinach AKTU ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI. Tekst zamieszczony jest w naszej gazetce parafialnej  KRÓLOWA, oraz na stronie internetowej naszej parafii. Jest tam również zamieszczona modlitwa o deszcz, prosimy Pana o oddlenie klęski suszy, o deszcz i o dobre urodzaje.
 6. W związkuz zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii z dopiskiem "nz cele kultu relkigijnego". Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA/ 23 1240 2614 1111 0010 6084 9792/.
 7. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy:
  • w poniedziałek -wspomnienie św. Floriana - patrona strażaków;
  • w środę - święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba;
  • w piątek - uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - Ptrona Polski. W tym dniu z racji uroczystości obowiązuje dyspanza od pokarmów mięsnych.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi w nowym tygodniu.

III Niedziela Wielkanocna 26 IV 2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Ogólnopolską Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna XII Tydzień Biblijny połączony z IV Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W związku z tym wydarzeniem zachęcamy do indywidualnej lektury Ewangelii św. Mateusza.
 2. Również dzisiaj rozpoczyna się w naszej diecezji peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Nasza parafia swój dzień peregrynacji obrazu i relikwii będzie przeżywać 27 – 28 lipca br.
 3. Od piątku rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30 (pamiętajmy, że w nabożeństwach może uczestniczyć tylko 30 osób). Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Nie jest możliwa spowiedź grupowa, dlatego spowiadamy codziennie rano od godz. 6.30 do godz. 7.45 i wieczorem pół godziny przed Maszą Świętą. Prosimy o zachowanie środków ostrożności (właściwa odległość i maska). Wyznaczone miejsca dają możliwość bezpiecznego uczestnictwa w liturgii. Prosimy nie siadać jeden obok drugiego.
 4. Z tej racji, że Niedziela Wielkanocna ma wyższą rangę w obchodach liturgicznych Uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona na 2-go maja (sobota). Dla nas jest to dzień odpustu parafialnego. W tym roku będziemy go przeżywać inaczej niż dotychczas. Msze święte będą w następującym porządku: 6.30, 9.00 i główna SUMA ODPUSTOWA o godz. 11.00, po której będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i majówka. Natomiast wieczorem o godz. 17.30 będzie różaniec z racji I soboty miesiąca i Msza św. o godz. 18.00. Pamiętajmy, że we Mszy świętej może uczestniczyć 30 osób dlatego główna Suma Odpustowa będzie transmitowana na żywo na naszym parafialnym profilu.
 5. Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywać będziemy Niedzielą Dobrego Pasterza patronalne święto Papieskiego Dzieła św. Piotra Apostoła i rozpocznie się Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. Jest to jednocześnie I niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Wszystkich członków Róż Różańcowych bardzo prosimy, aby odmawiali nadal te same tajemnice różańcowe, ponieważ zmiana tajemnic będzie dopiero po ustaniu epidemii.
 6. Papież Franciszek zachęca nas, abyśmy w miesiącu maju indywidualnie i w naszych rodzinach odmawiali modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii, a na zakończenie odmawiali dwie modlitwy do Matki Bożej. Teksty tych modlitw są dostępne na stoliku z prasą, a także w Internecie na naszej stronie parafialnej (zakładka wydarzenia 2020). Prosimy niech apel Papieża Franciszka nie pozostanie bez odzewu. Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy modlitwy i opieki Maryi.
 7. W związku z zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA/ 23 1240 2614 1111 0010 6084 9792/.
 8. Składamy serdeczne Bóg zapłać III Róży za ofiarę złożoną na potrzeby naszej świątyni.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Janina Rudnicka, śp. Krystyna Pawlik i śp. Genowefa Tadla. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki naszej Patronki – Maryi Królowej Polski w nowym tygodniu.


Niedziela Bożego Miłosierdzia  19.04.2020r.

1 .Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Z racji tego Święta o godz. 15:00 odprawione zostanie Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (bez ludu - transmisja w internecie). Również dzisiaj rozpoczynamy 76. Tydzień Miłosierdzia, którego hasłem są słowa Sługi Bożego Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”. Prośmy Boga bogatego w miłosierdzie, aby oddalił od nas epidemię, a nam dał łaskę przemiany i nawrócenia.

2. Zgodnie z rozporządzeniem władz państwowych od jutra zmieniają się przepisy dotyczące ilości osób mogących uczestniczyć we Mszy świętej czy innych nabożeństwach liturgicznych. W naszym kościele liczba ta wynosi 30. Prosimy, aby pierwszeństwo miały rodziny zamawiające intencję mszalną. Z interpretacji przepisów wynika, że poza celebransami wszyscy uczestnicy liturgii powinni być w maseczkach. Bardzo prosimy o wyrozumiałość, o przestrzeganie zasad podanych przez władze państwowe i o pozostanie w domach czy mieszkaniach.

3. Zapraszamy do modlitwy i uczestniczenia we Mszach św. transmitowanych przez media. Z naszego kościoła transmisja internetowa będzie prowadzona w niedzielę (Msza św. o godz. 11.00).

4. W przyszłą niedzielę (26 kwietnia) będziemy obchodzić w Kościele Niedzielę Biblijną. Rozpocznie ona 12. Tydzień Biblijny, którego hasłem są Jezusowe słowa: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). W Niedzielę Biblijną będzie miało miejsce Czwarte Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Do wspólnotowej lektury została wybrana tym razem Ewangelia wg św. Mateusza. Zachęcamy do wspólnego czytania Ewangelii w naszych rodzinach.

5. Również w przyszłą niedzielę (26 kwietnia) rozpocznie się w części naszej diecezji peregrynacja Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Z tej racji swoje słowo kieruje do nasz Biskup Ordynariusz naszej diecezji.

6. W związku z zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA / 23 1240 2614 1111 0010 6084 9792 /.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Janusz Chlebuś, śp. Irena Ratajewska i śp. Józefa Kundys. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych od Zmartwychwstałego Pana szczególnie w tym czasie, który przeżywamy.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12.04.2020r.

1. Ze względu na limit osób mogących uczestniczyć w liturgii MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA odbędzie się bez udziału wiernych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy łącząc się z naszą świątynią przez media.
2.
W Niedzielę Zmartwychwstania i Poniedziałek Wielkanocny Msze święte tylko do południa [nie będzie Mszy świętych popołudniowych o godz. 18.00, (poniedziałkowa intencja z godz. 18.00 zostanie odprawiona o godz. 11.00)]. Przypominamy, że nadal we Mszy świętej może uczestniczyć TYLKO 5 OSÓB (PIERWSZEŃSTWO UCZESTNICTWA MAJĄ OSOBY, KTÓRE ZAMÓWIŁY INTENCJE W DANYM DNIU). Bardzo prosimy o wyrozumiałość, o przestrzeganie zasad podanych przez władze państwowe i o pozostanie w domach czy mieszkaniach.


3. Przypominamy, że w piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
4. Najbliższa niedziela jest Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Jest to święto patronalne Caritas. Z racji tego Święta o godz. 15:00 odprawione zostanie Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (bez ludu - transmisja w internecie). Przez cały tydzień trwa Nowenna do Bożego Miłosierdzia, która będzie odprawiana przed Mszą wieczorną o godz. 17:45 (transmisja w internecie). Zachęcamy, by również w domach, mieszkaniach rodzinnie odmawiać nowennę do Bożego Miłosierdzia szczególnie prosząc o ustanie epidemii w naszej Ojczyźnie i na całym świecie.
5. W związku z zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA / 23 1240 2614 1111 0010 6084 9792 /.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych od Zmartwychwstałego Pana szczególnie w tym czasie, który przeżywamy.

 

Niedziela Palmowa 05. 04. 2020 r.

1. Dzisiaj zapraszamy na ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 17.00 ( bez udziału ludu – transmisja on-line).
2. Żywność dla podopiecznych Caritas będzie rozdawana w ŚRODĘ.
3.
Spowiedź z Komunią św. możliwa będzie od Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy w kaplicy Matki Bożej podczas Mszy świętych od 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00, a także w pomieszczeniu od strony ogrodu. Można się również umawiać indywidualnie na spowiedź z Ks. Proboszczem dzwoniąc pod numer tel. 517 506 940.
4. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy się zgłaszać do zakrystii zaraz po Mszy świętej wieczornej lub kontaktować z nami telefonicznie.

 PORZĄDEK NABOŻEŃSTW TRIDUUM PASCHALNEGO

ZGODNIE Z DECYZJĄ BISKUPA POLOWEGO WP OBRZĘDY TRIDUUM PASCHALNEGO BĘDĄ SPRAWOWANE BEZ UDZIAŁU WIERNYCH. PROSIMY RÓWNIEŻ, BY NIE GROMADZIĆ SIĘ NA PLACU KOŚCIOŁA
(GŁOSNIKI ZEWNĘTRZNE BĘDĄ WYŁĄCZONE)

ZACHĘCAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY POPRZEZ TRANSMISJĘ NA ŻYWO Z NASZEJ ŚWIĄTYNI NA PROFILU Garnizon Resovia Militum.

5. Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Nie ma Mszy świętych porannych. Msza święta Wieczerzy Pańskiej zostanie odprawiona o godz. 18.00.

6. Wielki Piątek – W Wielki Piątek o godz. 15:00 rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia (w Wielką Sobotę - godz. 15.00, natomiast w pozostałe dni nowenna będzie o godz. 17.45 - transmisja w internecie).

W tym dniu Kościół nie sprawuje Mszy świętej. Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17.30 Drogą Krzyżową. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

7. W Wielką Sobotę po raz pierwszy nie będzie poświęcenia pokarmów wielkanocnych.

Zamiast tego, zachęcamy wszystkich parafian do odmówienia w domu modlitwy przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst tego obrzędu znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, jak również na profilu parafii na Facebook.

8. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00.

9. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta Rezurekcyjna o godz. 6.00 – transmisja na żywo, (nie będzie procesji rezurekcyjnej). Pozostałe Msze święte w porządku niedzielnym.

10. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte również według porządku niedzielnego.

11. Do chorych udamy się dopiero po ustaniu epidemii.

12. W związku z zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA / 23 1240 2614 1111 0010 6084 9792 /podany jest na stronie internetowej parafii.

13. Mimo obecnej sytuacji wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE –V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
29.03.2020r.

INFORMACJE DLA PARAFIAN

Prosimy, aby Wierni dostosowali się do zarządzeń władz państwowych.

1. W zaistniałej sytuacji kolejnych obostrzeń przepisów dokonywanych przez władze państwowe:

 • Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej
  w niedziele i inne święta nakazane
  wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terytorium Diecezji Rzeszowskiej. Dyspensa jest ważna od dnia 28 marca 2020 r. aż do odwołania.
 • Odwołane są również zwyczajowe wizyty u chorych z okazji pierwszego piątku lub pierwszej soboty. Księża udadzą się do chorych na indywidualne wezwanie, powiadomienie telefoniczne tylko w przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia. Pamiętajmy że, okres spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej trwa przez cały czas radości paschalnej.

2. Kto nie będzie mógł przystąpić do spowiedzi, może odzyskać stan łaski uświęcającej poprzez akt żalu doskonałego, czyli  wyrażenie skruchy z miłości do Boga. Taka skrucha może być uzewnętrzniona prostą formułą (np. znany akt żalu: „Ach żałuję za me złości…”). Żal doskonały zawiera w sobie szczery zamiar wyznania grzechów ciężkich w spowiedzi, kiedy to będzie możliwe. Pozwala na przyjęcie Komunii Świętej, kiedy „istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się” (kan. 916 KPK).

         Papież Franciszek w homilii z 20 marca br mówił.: „Czyń to, co mówi Katechizm. Jeśli nie znajdziesz kapłana, który mógłby Cię wyspowiadać, porozmawiaj z Bogiem, który jest Twoim Ojcem i powiedz Mu: «Panie, zrobiłem to, i jeszcze tamto… Przebacz mi»
i poproś go z całego serca o przebaczenie, poprzez akt żalu i przyrzeknij Mu: «Potem się wyspowiadam, ale teraz mi przebacz». I od razu wrócisz do łaski Bożej”.

Ponadto można uzyskać łaskę odpustu zupełnego, jakiego szeroko udzieliła Penitencjaria Apostolska chorym i licznym grupom wiernych, jeśli tylko z sercem oderwanym od wszelkiego grzechu za pośrednictwem mediów będą łączyć się ze sprawowaną  Eucharystią lub przeżywać inne nabożeństwa, albo odmówią wskazane modlitwy, wyrażając pragnienie wypełnienia pozostałych warunków odpustu (spowiedź sakramentalna, Komunia Święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego), gdy tylko będzie to możliwe (zob. Dekret Penitencjarii Apostolskiej w sprawie udzielenia specjalnych Odpustów wiernym w obecnej sytuacji pandemii z dnia 20 marca 2020 roku).

3. Odwołane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali z ludem. Jednak zachęcamy do praktykowania nabożeństw wielkopostnych indywidualnie i w gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje internetowe z naszego kościoła Garnizonowego na profilu Facebooka GARNIZON RESOVIA MILITUM:

- w niedzielę:

 • Msza Święta o godz. 11.00
 • Gorzkie Żale o godz. 17.00

 - w dni powszednie:

 • Msza Święta o godz. 7.30
 • w piątek Droga Krzyżówa o godz. 17.30, a następnie Msza święta.

4. Msze św. w niedziele odprawiane będą według starego porządku /6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00/ jednak udział w nich ograniczony jest do osób, które je zamawiały /maksymalnie do 5 osób/.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie tradycyjnej spowiedzi pierwszopiątkowej. Jeśli ktoś praktykuje Dziewięć Pierwszych Piątków i jeszcze nie skończył, niech podejdzie do tego ze spokojem. Bóg zna nasze pragnienie, pozwoli nam zrealizować to postanowienie jeszcze nie raz i ze spokojnym sercem. 

6. Spowiedź z Komunią św. możliwa będzie w kaplicy Matki Bożej podczas Mszy świętych od 6.30 do 7.30 oraz od godz. 17.00 – 18.00 w kaplicy oraz w pomieszczeniu od strony ogrodu. Można się również umawiać indywidualnie na spowiedź z Ks. Proboszczem dzwoniąc pod numer tel. 517 506 940.

7. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych prosimy się zgłaszać do zakrystii zaraz po Mszy świętej wieczornej lub kontaktować z nami telefonicznie

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa”. Zanieśmy ją do naszych sąsiadów, do ludzi chorych i starszych, którzy w tych dniach pozostają w domach.

9. W związku z zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA / 23 1240 2614 1111 0010 6084 9792 /podany jest na stronie internetowej parafii.

10. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do ufnej, wytrwałej i codziennej modlitwy indywidualnej, wspólnotowej i rodzinnej w intencji ustania pandemii tego niszczącego koronawirusa. Modlitwę zakończmy zawsze słowami suplikacji: „Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami…”. Szczególnie prosimy, by modlić się na różańcu o godz. 20.30.

11. Zgodnie z rozporządzeniem Biskupa Diecezji Rzeszowskiej Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej będzie mogła być sprawowana dopiero po przywróceniu normalnego funkcjonowania szkół. 12.Informację odnośnie przebiegu uroczystości Wielkiego Tygodnia w naszej świątyni przekażemy w przyszłą niedzielę.

IV Niedziela Wielkiego Postu 22. 03. 2020 r.

1. Polska znalazła się w sytuacji epidemii koronawirusa. Dlatego bezwzględnie nasi rodacy, którzy wrócili do Polski z zagranicy mają obowiązek odbycia 14 dniowej kwarantanny. W przypadku choroby kontaktujemy się telefonicznie z Sanepidem.
2. Uczestnicząc w Mszach świętych i nabożeństwach, musimy zachować pewne zasady
i przepisy władz:
- w nabożeństwach w kościele może brać jednorazowo udział do 50 osób i mają zachować odległość co najmniej 1 metr,
- nie podajemy sobie ręki na powitanie ani na znak pokoju.
- kapłani podczas liturgii dezynfekują palce przed i po Komunii Świętej,
- należy zadbać o czystość dłoni, jeśli przyjmuje się Komunię na rękę.

3. O ile sytuacja nie ulegnie zmianie ogłoszony dziś układ Mszy świętych w niedziele pozostanie do odwołania. Prosimy śledzić informacje na stronie internetowej naszej parafii.

4. Zachęcamy, by korzystać z transmisji Mszy św. i nabożeństw wielkopostnych w telewizji, radio czy internecie. Msze święte transmitowane są codziennie: o godz. 7.00 w TVP 1 z Sanktuarium w Łagiewnikach; o godz. 13.30 w TV TRWAM i o godz. 20.00 w TVP3 z Jasnej Góry.

5. Nastąpiła także zmiana godzin urzędowania w kancelarii parafialnej: poniedziałek i piątek – 8.00 do 8.30; wtorek, środa i czwartek – 17.00 do 17.30.

6. Do odwołania nie będziemy organizować żadnych spotkań formacyjnych.

7. We wtorek (24 marca) obchodzimy Narodowy Dzień Życia, natomiast w środę (25 marca) będziemy przeżywać Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to również Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W związku z zaistniałą sytuacją wszystkich, którzy chcą się włączyć w to dzieło, prosimy o indywidualne rozpoczęcie Duchowej Adopcji. Foldery dzieła Duchowej Adopcji są wyłożone na stoliku z prasą jak również umieszczone na stronie internetowej naszej parafii. Kiedy już sytuacja w naszym kraju się unormuje i wrócimy do normalności, wtedy złożymy foldery w kościele i zostaną one umieszczone w Księdze Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego naszej parafii. Szczegóły na ten temat znajdują się również na stronie internetowej naszej parafii.

8. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
- w piątki Droga Krzyżowa ze względu na bardzo niską frekwencję tylko o godz. 17.30.
- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział
w nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

9. Szczegółowe informacje na temat sposobu obchodów Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych zostaną przekazane
    w późniejszym terminie.

10. Chorych, (zarówno tych, których odwiedzamy co miesiąc, jak i tych odwiedzanych z okazji świąt) którzy chcą,
     aby ich odwiedzić z Komunią świętą
w Pierwszą Sobotę kwietnia prosimy o zgłoszenie w zakrystii bądź w kancelarii
     parafialnej (można to uczynić również telefonicznie).

11. Przy bocznym ołtarzu przez cały Wielki Post będzie wystawiony kosz świętego Franciszka, do którego możemy
    składać swoje dary dla potrzebujących. Poprzez tę wielkopostną jałmużnę pamiętajmy o tych, którzy potrzebują
    pomocy.

12. Od przyszłej niedzieli Caritas naszej parafii będzie rozprowadzał kartki świąteczne, palmy, baranki wielkanocne
     i paschaliki. Zachęcamy do nabywania tych rzeczy wyłącznie u Pań z naszego parafialnego Caritas, gdyż dochód ze
     sprzedaży, przeznaczony będzie na pomoc świąteczną osobom potrzebującym z naszej parafii. Wesprzyjmy to dzieło.

13. W związku z zaistniałą sytuacją ofiary na dzieła naszej parafii można składać również przez wpłaty na konto parafii
     z dopiskiem „na cele kultu religijnego”. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Nr konta PKO SA /
23 1240 2614 1111 0010 6084 9792 /podany jest na stronie internetowej parafii.

14. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do ufnej, wytrwałej i codziennej modlitwy indywidualnej, wspólnotowej
    i rodzinnej w intencji ustania pandemii tego niszczącego koronawirusa. Modlitwę zakończmy zawsze słowami
    suplikacji: „Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami…”. Szczególnie prosimy, by
    modlić się na różańcu o godz. 20.30.

15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz naszej parafialnej gazetki „Królowa”. Zanieśmy ją do naszych sąsiadów,
     do ludzi chorych i starszych, którzy w tych dniach pozostają w domach.

16. Korzystajmy również z tekstów zamieszczonych na facebooku pod hasłem: Garnizon Resovia Militum. Zapraszamy.
      Dzielmy się dobrem i wspierajmy wzajemnie również przez środki multimedialne.

17. Wszystkim parafianom i gościom życzymy mocy Ducha Świętego i opieki Maryi – Królowej Polski i św. Michała
      Archanioła na czas Wielkiego Postu: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…

III Niedziela Wielkiego Postu 15. 03. 2020 r.

 1. Zapewne wszyscy w obecnym czasie przeżywamy ogromny niepokój i strach związany z niebezpieczeństwem rozprzestrzenienia się pandemii koronawirusa w naszej Ojczyźnie, mieście i na całym świecie. W całym kraju został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego. Niebezpieczeństwo to jest realne i dlatego ważne jest, abyśmy zachowali wszelkie możliwe środki ostrożności oraz stosowali się do poleceń wydawanych przez władze i osoby odpowiedzialne za nasze bezpieczeństwo. Pamiętajmy także o wzajemnym szacunku, miłości chrześcijańskiej i odpowiedzialności jedni za drugich.
 2. W związku z zagrożeniem epidemią wprowadzamy dodatkowe Msze święte w niedziele. Porządek Mszy świętych jest następujący: 6.30, 8.00, 9.30, 10.15, 11.00, 11.45, 12.30, 16.15 i 18.00. Gorzkie Żale o godz. 17.00.
 3. O ile sytuacja nie ulegnie zmianie ogłoszony dziś układ Mszy świętych w niedziele pozostanie do odwołania. Prosimy śledzić informacje na stronie internetowej naszej parafii.
 4. Nastąpi także zmiana godzin urzędowania w kancelarii parafialnej: poniedziałek i piątek – 8.00 do 8.30; wtorek, środa i czwartek – 17.00 do 17.30.
 5. Do odwołania nie będziemy organizować żadnych spotkań formacyjnych.
 6. Jeśli ktoś nie czuje się dobrze, jest osłabiony, przeziębiony lub ma objawy podobne do grypy nie powinien przychodzić do kościoła.
 7. Podobnie, jeśli ktoś obawia się o zdrowie własne lub swoich bliskich niech również zrezygnuje z uczestnictwa we Mszy św. W takim wypadku nie będzie to grzechem, ale wyrazem roztropnej troski o siebie i bliźnich.
 8. Osoby starsze najbardziej narażone na niebezpieczeństwo, niech również rozważą konieczność uczestnictwa we Mszy św. w najbliższym czasie. W takich wypadkach możemy oglądać transmisję Mszy św. w TV lub wysłuchać w radiu.
 9. Znak pokoju przekazujmy sobie skinieniem głowy, nie podajemy ręki.
 10. Komunię św. możemy przyjmować do ust, tak jak zwykle. Prawo Kościoła pozwala nam także przyjmować Jezusa Eucharystycznego do rąk. W tym celu należy wyciągnąć przed siebie obie ręce i prawą podłożyć pod lewą tak, aby obie utworzyły znak krzyża. Gdy kapłan położy Najświętszy Sakrament na lewej ręce należy od razu prawą ręką umieścić Go w ustach i dopiero potem wrócić na swoje miejsce.
 11. Kropielnice zostały opróżnione i przez jakiś czas nie będzie w nich wody święconej. Natomiast codziennie na wieczornej Mszy świętej będzie możliwość poświęcenia wody i zabrania jej do domu.
 12. Jeśli wiemy, że w sąsiedztwie lub rodzinie znajdują się  osoby, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo, zainteresujmy się nimi i jeśli potrzeba - pomóżmy w zakupach lub innych sprawach. Niech niepotrzebnie nie wychodzą na zewnątrz.
 13. W czwartek (19 marca) obchodzimy uroczystość św. Józefa-Oblubieńca NMP. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Biskup Polowy WP Józef Guzdek. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 14. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 • W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16.30 i 17.30.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

15. Przy bocznym ołtarzu przez cały Wielki Post będzie wystawiony kosz świętego Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących. Poprzez tę wielkopostną jałmużnę pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy.

16. W naszej parafialnej gazetce „Królowa” można przeczytać komunikat Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie odnośnie obecnej sytuacji w naszym kraju w związku z epidemią, tekst dyspensy Biskupa Rzeszowskiego oraz zamieszczony jest informator „Koronawirus - co warto wiedzieć”. Zachęcamy do lektury.

17. Wszystkich parafian i gości zachęcamy do ufnej, wytrwałej i codziennej modlitwy indywidualnej, wspólnotowej i rodzinnej w intencji ustania pandemii tego niszczącego koronawirusa. Modlitwę zakończmy zawsze słowami suplikacji: „Święty Boże, Święty mocny, Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami…”.

18. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Stefan Nowacki. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie….

19. Wszystkim parafianom i gościom życzymy mocy Ducha Świętego i opieki Maryi – Królowej Polski i św. Michała Archanioła na czas Wielkiego Postu: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…

II Niedziela Wielkiego Postu 08. 03. 2020 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Dzień modlitw i pomocy Kościołowi w krajach misyjnych. Przy kościele zbierana jest ofiara do puszek przeznaczona na ten cel.
 2. W poniedziałek (9 marca) na Mszy św. wieczornej dzieci z klas III Szkół Podstawowych nr 3 i 17 otrzymają modlitewniki. Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 3. W środę (11 marca) po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli.
 4. W piątek (13 marca) przeżywamy 7 rocznicę wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
 • W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o 17.30.
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00.

Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Tradycyjnie Caritas organizuje akcję „Skarbonka wielkopostna”. Skarbonki dla każdej rodziny można zabrać z bocznych ołtarzy i stolika z prasą. Skarbonki te złożymy     w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Również przy bocznym ołtarzu przez cały Wielki Post będzie wystawiony kosz świętego Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących. Poprzez tę wielkopostną jałmużnę pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Bronisław Grabowski oraz śp. Helena Wiciak. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy mocy Ducha Świętego i opieki Maryi – Królowej Polski i św. Michała Archanioła na czas Wielkiego Postu: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce…

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu 01. 03. 2020 r.

 

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje parafialne. Na wszystkich Mszach świętych będzie głoszone rekolekcyjne Słowo Boże. Rekolekcje prowadzi ks. Andrzej Mimier – salezjanin z Konina.
 2. W czasie rekolekcji czyli w poniedziałek i wtorek Msze święte sprawowane będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 3. Również dzisiaj (1 marca) przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy na Mszę św. do kościoła Farnego w Rzeszowie na godz. 13.30, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy al. Cieplińskiego.
 4. W środę obchodzimy święto św. Kazimierza Królewicza. Jest to dzień imienin Ks. Bpa Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W czwartek (5 marca) o godz. 18.00 J. E. Biskup Polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek przewodniczyć będzie liturgii, podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Z okazji przypadającej w tym roku 100 rocznicy zwycięskiej bitwy warszawskiej, zostanie poświęcony nowy krzyż znajdujący się na placu parafialnym. Zapraszamy rodziny i wszystkich parafian do naszego Kościoła Garnizonowego na tę uroczystość.
 6. Z sakramentu spowiedzi będzie można skorzystać we wtorek (3 marca) od godz. 17.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • spowiedź w I piątek na każdej Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje zakończone indywidualnym błogosławieństwem o godz. 19.45.
   W tym dniu będziemy przeżywać tzw. „Most modlitewny” pomiędzy naszą parafią a wspólnotą Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie. W czasie Mszy świętych i wieczornej adoracji będziemy szczególnie modlić się o nowe powołania kapłańskie oraz za przygotowujących się do kapłaństwa. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  • w I sobotę od godz. 8.15 udamy się do chorych z Komunią świętą, natomiast o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzi I Róża Różańcowa.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  • W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o 17.30.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. Rozważania pasyjne poprowadzi w tym roku Ks. Marek Wygonik.Składka z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w nabożeństwach pasyjnych możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
 3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień modlitwy i pomocy Kościołowi w krajach misyjnych. Przy kościele zbierana będzie ofiara do puszek przeznaczona na ten cel.
 4. Tradycyjnie Caritas organizuje akcję „Skarbonka wielkopostna”. Skarbonki dla każdej rodziny można zabrać z bocznych ołtarzy i stolika z prasą. Skarbonki te złożymy     w Niedzielę Bożego Miłosierdzia. Również przy bocznym ołtarzu przez cały Wielki Post będzie wystawiony kosz świętego Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących. Poprzez tę wielkopostną jałmużnę pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy mocy Ducha Świętego i opieki św. Michała Archanioła na czas Wielkiego Postu.
 6. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 07 czerwca br. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Zapraszamy do udziału.

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

 VII niedziela zwykła 23 lutego 2020 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu przeżywany pod hasłem „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Wielkim apostołem tej sprawy był kard. Stefan Wyszyński – wkrótce beatyfikowany. Prosimy o modlitwę w tej intencji i podjęcie inicjatyw trzeźwościowych.
 2. W tym tygodniu będziemy przeżywać Środę Popielcową, rozpoczynającą
  40-dniowy okres Wielkiego Postu,
  w którym poprzez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego będziemy podejmować próbę własnego nawrócenia oraz przygotowywać się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową o godz. 6.30; 9.00; 16.00 i 18.00.

        W tym dniu obowiązuje post ilościowy i jakościowy.

        Kancelaria w środę popielcową będzie nieczynna.

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:
 • W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla dorosłych o godz. 17.30,
 • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00, a po nich Msza święta.
 • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa: od Zamku do Bazyliki Matki Bożej Rzeszowskiej. Początek o godz. 18.00 na Placu Śreniawitów. Zachęcamy do udziału. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. W przyszłą niedzielę (1 marca) rozpoczniemy rekolekcje parafialne.
  Na wszystkich Mszach świętych będzie głoszone rekolekcyjne Słowo Boże. Rekolekcje będzie głosił ks. Andrzej Mimier – salezjanin z Konina. W czasie rekolekcji w poniedziałek i wtorek Msze święte sprawowane będą o godz. 6.30, 9.00 i 18.00. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 2. Również w przyszłą niedzielę (1 marca) przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zapraszamy w tym dniu na Mszę św. do kościoła Farnego w Rzeszowie na godz. 13.30, a po niej na uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych przy al. Cieplińskiego.
 3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego w dniu 07 czerwca br. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. Zapraszamy do udziału.
 4. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski w nowym tygodniu i na cały okres Wielkiego Postu.
 5. Cały Kościół święty, naszą Ojczyznę i parafię oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

 

VI niedziela zwykła 16 II 2020 r.

 1. We wtorek (18 lutego) o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę różańcową prowadzoną przez Apostolstwo Dobrej Śmierci. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne w salce na plebanii; temat spotkania: „Czyściec a inne religie”
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
  • w sobotę – święto Katedry św. Piotra Apostoła,
 3. W przyszłą niedzielę (23 lutego) będziemy gościć w naszej parafii księdza wikariusza z parafii pw. bł. Księdza Jerzego Popiełuszki, który w tym dniu na każdej Mszy św. wygłosi słowo Boże. Ofiara na tacę z niedzieli przeznaczona będzie na budowę kościoła w tejże parafii. Zachęcamy do ofiarności.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie się w środę (19 lutego) po Mszy św. wieczornej w kościele. Jednocześnie informujemy, że w czwartek (5 marca) o godz. 18.00 J. E. Biskup Polowy Wojska Polskiego przewodniczyć będzie liturgii, podczas której młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Już dziś zapraszamy rodziny i wszystkich parafian do naszego Kościoła Garnizonowego na tę uroczystość.
 5. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Polski w nadchodzącym tygodniu.
 6. Cały Kościół święty i naszą Ojczyznę oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

V niedziela zwykła 9 II 2020 r.

 1. We wtorek (11 lutego) będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych. Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać od godz. 8.30. Prosimy najbliższych o pomoc w przywiezieniu swoich chorych do kościoła. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 8 SP odbędzie się w środę (12.02.) po Mszy św. wieczornej w kościele.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • w poniedziałek – św. Scholastyki,
 • we wtorek – wsp. NMP z Lourdes
 • w piątek – święto św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy,
 • w sobotę - wsp. bł. ks. mjr. Michała Sopoćki.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Polski w nadchodzącym tygodniu.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Janina Grzyb. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...
 4. Cały Kościół święty i naszą Ojczyznę oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

IV niedziela zwykła 2 II 2020 r.

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich pod kierownictwem p. Ewy Jaworskiej - Pawełek. Serdecznie zapraszamy.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
 • w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań z naszej parafii,
 • spowiedź w I piątek na każdej Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje zakończone indywidualnym błogosławieństwem o godz. 19.45.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:
 • w poniedziałek – wsp. św. Błażejana każdej Mszy św. poświęcenie jabłek, natomiast na wieczornej Mszy św. błogosławieństwo gardeł świecami św. Błażeja,
 • w środę – wsp. św. Agatyna każdej Mszy św. poświęcenie soli i chleba,
 • w czwartek – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy,
 • w sobotę – wsp. św. Józefiny Bakhita - obchodzimy w Kościele Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem ludźmi.
 1. W przyszły wtorek (11 lutego) będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i starszych zapraszamy w tym dniu na Mszę św. o godz. 9.00 połączoną z sakramentem namaszczenia chorych. Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać od godz. 8.30. Prosimy najbliższych o pomoc w przywiezieniu swoich chorych do kościoła.
 2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Róży Męskiej za ofiarę złożoną na potrzeby Kościoła i na Ośrodek w Łomnej.
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.
 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Joanna Wójtowicz oraz śp. Aleksandra Pączek. Polećmy je Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...
 5. Cały Kościół święty i naszą Ojczyznę oddajmy w opiekę św. Michałowi: Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce….

3 niedziela zwykła26 stycznia  2020 r.

 1. W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca. Od godz. 8.15 udamy się do chorych z Komunią świętą. Natomiast o godz. 17:30 odbędzie się różaniec prowadzony przez Męską Różę Różańcową. Serdecznie zapraszamy.
 2. W przyszłą niedzielę (2 lutego) obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu przeżywamy także Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na klasztory kontemplacyjne w naszej diecezji.
 3. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W południe, po zakończeniu mszy św., ok. 13.15 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Wokalnego Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich pod kierownictwem p. Ewy Jaworskiej - Pawełek. Serdecznie zapraszamy.
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
 • w poniedziałek – wsp. bł. Jerzego Matulewicza,
 • we wtorek – wsp. św. Tomasza z Akwinu,
 • w piątek – wsp. św. Jana Bosko.
 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Uroczystość Św. Józefa Sebastiana Pelczara

(II Niedziela Zwykła) 19 I 2020 r.

 1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach naszych parafian. Składamy serdeczne Bóg zapłać za bardzo życzliwe przyjęcie podczas kolędy, jak również za złożone z tej racji ofiary. Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z kolędą. Każdy z księży odprawi Mszę św. w intencji wszystkich parafian, których odwiedził a także za tych, którzy go nie przyjęli.
 2. We wtorek (21 stycznia) obchodzimy rocznicę przywrócenia Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, a w środę rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
 3. We wtorek obchodzimy Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Dla żyjących prośmy o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej a dla zmarłych o dar życia wiecznego.
 4. W sobotę (25 stycznia) obchodzimy Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 5. Przyszła niedziela zgodnie z decyzją papieża Franciszka przeżywana będzie jako Niedziela Słowa Bożego.
 6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu obchodzimy:
 • we wtorek – wsp. św. Agnieszki,
 • w piątek – wsp. św. Franciszka Salezego,
 • w sobotę – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.
 1. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Niedziela Chrztu Pańskiego 12 I 2020 r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego. Dzisiaj o godz. 16.00 w salce na plebanii odbędzie się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Serdecznie zapraszamy.

 1. We wtorek (14 stycznia) o godz. 17:30 zapraszamy na modlitwę różańcową prowadzoną przez Apostolstwo Dobrej Śmierci a następnie na Mszę świętą. 
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać w Kościele Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 3. W przyszłą niedzielę (19 stycznia) obchodzimy uroczystość świętego Józefa Sebastiana Pelczara – Głównego Patrona naszej Diecezji.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem. W naszym parafialnym tygodniku Królowa artykuł na temat: Zadań i obowiązków rodziców zgłaszających dziecko do chrztu oraz wymagań dotyczących rodziców chrzestnych.
 5. Jutro ostatni dzień wizyty duszpasterskiej. Odwiedzimy rodziny z ulicy Lenartowicza 8, 19, 23, 24 i ul. Bulwarowa

Ministranci dzień wcześniej między godz. 17:00 a 18:30 będą informowali o kolędzie.

Rodziny, które z różnych powodów nie mogły przyjąć księdza, mogą dzisiaj w zakrystii umówić wizytę duszpasterską. Kolęda rozpocznie się we wtorek (14 stycznia) o godz. 15:30.

 1. Przez cały czas trwania ferii zimowych kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano w godz. 8.00 - 8.30.
 2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych w nowym tygodniu.

Niedziela po Bożym Narodzeniu 5 I 2019 r.

 1. W poniedziałek (6 stycznia) obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Składka przeznaczona jest na potrzeby misji świętych. Podczas każdej Mszy świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Kredę i kadzidło można nabyć w kościele. W tym dniu odbędzie się Orszak Trzech Króli. Orszak wyruszy z parkingu przy Hali na Podpromiu o godz. 12.00, po modlitwie Anioł Pański i przejdzie ulicami miasta do Rynku. Zachęcamy do udziału. Również w tym dniu obchodzimy rocznicę konsekracji Bp. Kazimierza Górnego i Bp. Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.
 2. Spotkanie Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 Szkoły Podstawowej odbędzie się we wtorek (7 stycznia) po Mszy św. wieczornej.
 3. W sobotę (11 stycznia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzeja Boboli.
 4. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych i Apostolstwa Dobrej Śmierci. Rozpoczęcie o godz. 16.00 w salce na plebanii. Serdecznie zapraszamy.
 6. Od wtorku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej.

Plan wizyty duszpasterskiej:

7 stycznia - wtorek - od 15:30

ul. Hetmańska 25, 30, 33, 37, 41

8 stycznia - środa - od 15:30

ul. Lenartowicza 35, 37, 39, 41

9 stycznia – czwartek - od 15:30

ul. Hetmańska 12, 22

 10 stycznia - piątek - od 15:30

ul. Lenartowicza 2, 5, 6, 9,11, 10, 16, 18, 20, 22, Podpromie 8, 8b i ul. Czackiego

11 stycznia - sobota - od 9:00

ul. Lenartowicza 25, 27, 29, 31, 31a, 31b, 33

 13 stycznia - poniedziałek - od 15:30

ul. Lenartowicza 8, 19, 23, 24, ul. Bulwarowa

Ministranci dzień wcześniej między godz. 17:00, a 18:30 będą informowali o kolędzie.

Podczas kolędy Kancelaria parafialna czynna tylko rano w godz. 8.00 – 8.30.

Plan kolędy zamieszczony jest również na stronie internetowej naszej parafii.

7.Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi-Królowej Polski w Nowym Roku.

 Święto Świętej Rodziny z Nazaretu 29 XII 2019 r.

 1. We wtorek (31 grudnia) przeżywamy ostatni dzień Roku Pańskiego 2019. Msza św. z nabożeństwem na zakończenie roku o godz. 16.00. Za udział w nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do licznego udziału.
 2. W środę (1 stycznia) obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok) i dzień modlitw o pokój na świecie. Msze święte w porządku niedzielnym.
 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • w czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe w intencji powołań z naszej parafii,
 • spowiedź w I piątek na każdej Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje zakończone indywidualnym błogosławieństwem o godz. 19.50.
 • w sobotę zapraszamy na modlitwę różańcową, którą poprowadzi Róża IX.
 1. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 8.00.
 2. Od poniedziałku dalszy ciąg wizyty duszpasterskiej. Prosimy, aby w dniu kolędy cała rodzina
  w miarę możliwości była obecna w domu. Prosimy o przygotowanie Pisma Świętego, krzyża, świecy
  i wody święconej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 15:30, a w soboty od 9:00.

Plan wizyty duszpasterskiej:

30 grudnia - poniedziałek - od 15:30

ul Chrzanowskiej 2, 4, 6, 8, 8A, 10, 14, ul. Langiewicza 3, 5, 5A, 7, 9, 10, 11, 12, 13

2 stycznia - czwartek - od 15:30

ul. Hetmańska 24 i 23

3 stycznia - piątek - od 15:30

ul. 17 Pułku i ul. Reformacka 7a i 7 b

4 stycznia - sobota - od 9:00

ul. Hetmańska 14, 15, 16, 17, 28, 29

4 stycznia – sobota - od 14:30

Plac Śreniawitów, ul. Staszica

Ministranci dzień wcześniej między godz. 17:00 a 18:30 będą informowali o kolędzie.  

Podczas kolędy kancelaria parafialna czynna tylko rano w godz. 8.00 - 8.30.

6. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask od Nowonarodzonej Bożej Dzieciny.

IV Niedziela Adwentu 22.12.2019 r.

 1. W poniedziałek (23 grudnia) od godz. 8.30 odwiedzimy chorych z Komunią świętą. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii.
 2. We wtorek (24 grudnia) przeżywamy Wigilię Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tradycyjnie powstrzymujemy się od spożywania pokarmów mięsnych. W TYM DNIU NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 18.00.
  O północy zapraszamy na uroczystą Pasterkę. Składka przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 3. W środę obchodzimy Uroczystość Bożego Narodzenia a w czwartek Święto św. Szczepana – Msze św. w porządku niedzielnym.
  1. Przy kościele LSO naszej parafii rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na duszpasterstwo ministrantów i lektorów z naszej wspólnoty.
  2. W piątek (27 grudnia) przeżywać będziemy imieniny Księdza Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. Duszpasterstwo Rodzin i Ruchy Obrony Życia zapraszają na Marsz za Życiem
  w Rzeszowie, w Święto Młodzianków (28 grudnia).
  Rozpoczęcie o godz. 17.00 przy pomniku dzieci nienarodzonych na Starym Cmentarzu.
 5. W przyszłą niedzielę (29 grudnia) będziemy przeżywać Święto Świętej Rodziny.
 6. W PIĄTEK (27 grudnia) rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Prosimy, aby
  w dniu kolędy cała rodzina w miarę możliwości była obecna w domu. Prosimy
  o przygotowanie Pisma Św., krzyża, świecy i wody święconej. Wizytę duszpasterską rozpoczynamy o godz. 15.30, a w soboty o godz. 9.00 rano.

Plan wizyty duszpasterskiej:

27 grudnia - piątek - od 15:30

ul. Dąbrowskiego, ul. Chodkiewicza, ul. Unii Lubelskiej

28 grudnia - sobota - od 9:00

ul. Langiewicza 1, 14, 15, 16, 17, 19, 21, 23, 25 i ul. Kraszewskiego

28 grudnia - sobota - od 15:00

ul. Hetmańska 1, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 13, 13A,ul Reformacka bez 7a i 7 b

Ministranci dzień wcześniej miedzy godz. 17.00 a 18.30 będą informowali o kolędzie.

 1. Cały plan kolędy zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń, stronie internetowej naszej parafii, a także wyłożony na stoliku z prasą.
 2.  OD PIĄTKU (27 grudnia) AŻ DO ZAKOŃCZENIA KOLĘDY KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE CZYNNA TYLKO RANO W GODZ. 8.00-8.30.
 3. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary za opłatki wigilijne. W opłatki można jeszcze zaopatrzyć się w zakrystii.
 4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem. Dziś świąteczny podwójny numer Niedzieli w cenie 10 zł, który zawiera kalendarz ścienny na rok 2020, płytę ze śpiewnikiem z kolędami w wykonaniu „Golec Uorkiestry” oraz śpiewnik kolędowy.
 5. W imieniu Służby Maltańskiej dziękujemy wszystkim za okazane serce, zaangażowanie i ofiarność, dzięki którym kolejne spotkanie opłatkowe, dało wiele radości rodzinom ubogim i potrzebującym. Bóg zapłać.
 6. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą wydawać dary dla potrzebujących z naszej parafii w poniedziałek (23 grudnia) od godz. 14.00 do 17.00.
 7. Składamy serdeczne Bóg zapłać Róży VI za ofiarę złożoną na potrzeby kościoła.
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask od Bożej Dzieciny.

III Niedziela Adwentu 15. 12. 2019 r.

 1. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę Panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać świece na stół wigilijny oraz kartki świąteczne. Natomiast Liturgiczna Służba Ołtarza rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na duszpasterstwo ministrantów i lektorów z naszej parafii. Wesprzyjmy te dzieła.
 2. We wtorek odbędzie się spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 17.30 oraz Mszę świętą, po której odbędzie się spotkanie w salce na plebanii. Temat spotkania: „Eucharystia – dar dla żywych i zmarłych”.
 3. W piątek (20 grudnia) w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa w godz. od 9:30 do 12:00 oraz od 16:00 do 19:00, z przerwą od 18:00 do 18:30. Prosimy, aby wszyscy, w miarę możliwości skorzystali ze spowiedzi świętej. W TYM DNIU KANCELARIA PARAFIALNA BĘDZIE NIECZYNNA.
 4. Informujemy, że spowiedź w parafii pw. Św. Judy Tadeusza odbędzie się w sobotę od godz. 9.00, a w kościele Księży Saletynów w przyszły poniedziałek (23 grudnia) od godz. 8.30.
 5. Zapraszamy na „Roraty ze Świętymi”, które odprawiane są w dni powszednie o godzinie 6:30.
 6. Do chorych z posługą udamy się w przyszły poniedziałek (23 grudnia) od godz. 8.30. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.
 7. W tym tygodniu Pan Organista będzie dalej roznosił opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w swoich mieszkaniach.
 8. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz św. Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących.
 9. Bóg zapłać siostrom z I Róży za ofiarę złożoną na potrzeby Kościoła.
 10. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Królowej Polski w nowym tygodniu adwentu.

 II NIEDZIELA ADWENTU 8 GRUDNIA 2019 r.

 1. Dziś przeżywamy Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbierana jest ofiara do puszek na ten cel.
 2. W poniedziałek (9 grudnia) zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 rodziców wraz z dziećmi z kl. III ze SP nr 17 i SP nr 3.
 3. W środę ( 11 grudnia) po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo za Ojczyznę i ucałowanie relikwii św. Andrzej a Boboli.
 4. W piątek (13 grudnia) przeżywamy kolejną rocznicę wybuchu stanu wojennego. Polecajmy w naszych modlitwach sprawy Ojczyzny.
 5. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.
 6. Od przyszłej niedzieli panie z Parafialnego Koła Caritas będą rozprowadzać świece na stół wigilijny oraz kartki świąteczne. Wesprzyjmy to dzieło.
 7. Również od przyszłej niedzieli, jak co roku, przy kościele młodzież będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ofiary składane podczas tej okazji przeznaczone są na duszpasterstwo ministrantów i lektorów z naszej parafii.
 8. W piątek (20 grudnia) w naszej parafii odbędzie się spowiedź adwentowa.
 9. Zapraszamy na „Roraty ze Świętymi”, które odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30.
 10. W tym tygodniu Pan Organista będzie dalej roznosił opłatki. Prosimy o życzliwe przyjęcie go w swoich mieszkaniach.
 11. Przy bocznym ołtarzu wystawiony jest kosz św. Franciszka, do którego możemy składać swoje dary dla potrzebujących.

I NIEDZIELA ADWENTU 1 GRUDNIA 2019 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są na każdej dzisiejszej Mszy świętej, a także w poniedziałek i wtorek na Mszach świętych o godz. 6.30; 9.00 i 18.00. W tych dniach nie będzie Mszy świętej o godz. 7.00 i 7.30. Nauki rekolekcyjne głosi ks. komandor Janusz Bąk. Serdecznie zachęcamy do udziału w rekolekcjach.
 2. Zapraszamy wszystkich na roraty, które będą w dni powszednie o godz. 6.30. W tym roku zapraszamy na „Roraty ze Świętymi”. Każdego dnia będzie nam towarzyszył Święty Patron, który pomoże nam w lepszym przygotowaniu się do uroczystości Bożego Narodzenia i przeżyciu czasu Adwentu.
 3. W środę odchodzimy święto Wojsk Rakietowych i Artylerii a także święto Górników. Polecajmy ich w naszych modlitwach przez wstawiennictwo św. Barbary.
 4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
 • w czwartek
 • w piątek spowiedź na porannych Mszach św. i wieczorem od godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w duchu Medjugorje, która zostanie zakończona indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem o godz. 19.50.
 • w sobotę
 1. W przyszłą niedzielę (8 grudnia) obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w tzw. „Godzinie Łaski” od godz. 11.45 - 12.30 a następnie na Mszę świętą.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem zbiórka do puszek przeznaczona na ten cel.
 3. Przy bocznym ołtarzu wystawione są tzw. „Torby Miłosierdzia”, zakupione do nich dary można złożyć w „Koszu św. Franciszka”, który jak co roku przez cały adwent będzie wystawiony przy tym ołtarzu. Poprzez tę adwentową jałmużnę pamiętajmy o tych, którzy potrzebują pomocy.
 4. Od jutra Pan Organista będzie rozprowadzał opłatki. Będzie miał specjalny identyfikator z parafii. Prosimy    o życzliwe przyjęcie go w swoich mieszkaniach.
 5. Od poniedziałku, przez cały dzień, będzie otwarta boczna kaplica Matki Bożej Królowej Wojsk Górskich. Zachęcamy do jej nawiedzania i osobistej modlitwy.
 6. Informujemy, że I Komunia św. w 2021 roku odbędzie się 9 maja (II niedziela maja).
 7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych na czas adwentu.