Duszpasterstwo wojskowe
Duszpasterstwo cywilne
Pielgrzymki
Intencje Papieskie
Czerwiec 2025
O wzrost wrażliwości na świat
Módlmy się, aby każdy z nas znajdował pocieszenie w osobistej relacji z Jezusem, a z Jego Serca czerpał wzór współczującej miłości do świata.
Warto odwiedzić
Licznik
ŻYWY RÓŻANIEC
Przy Parafii Garnizonowej istnieje 7 Róż Niewiast i 1 Róża Męska, które inicjują we wspólnocie parafialnej wielki dar modlitwy w intencjach Kościoła, a szczególnie misji świętych i misji pokojowych realizowanych przez żołnierzy Wojska Polskiego. Zmiany tajemnic różańcowych odbywają się w 1 niedziele każdego miesiąca po Mszy św. o godz.800.
Sprawozdanie z działalności Róż Różańcowych
w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie
Ekscelencjo Czcigodny Księże Biskupie jako wspólnota różańcowa witamy Cię w naszej świątyni i parafii.
Większość z nas to ludzie starsi, utrudzeni, chorzy i cierpiący. Wielu jednak włącza się żywo w modlitwę poprzez należenie do Róż Różańcowych.
W parafii działa obecnie 8 róż żeńskich i 1 męska. Naszym duszpasterzem jest ks. Paweł Liszka, gorliwy czciciel Najświętszej Marii Panny.
Spotykamy się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca uczestnicząc we Mszy Świętej o godz. 8:00, po której mamy spotkanie formacyjno ? modlitewne.Składają się one z konferencji prowadzonej przez naszego Duszpasterza i zmiany tajemnic różańcowych.
W ciągu miesiąca pamiętamy o modlitwie zarówno w intencjach papieskich, jak i Kościoła Powszechnego oraz o wsparciu modlitewnych tych, którzy tego wsparcia potrzebują.
Członkowie Róż uczestniczą też w nabożeństwach Maryjnych i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Troszczymy się również o sprawy materialne Kościoła, jego wystrój i piękno.
Mamy też inne spotkania jak choćby spotkanie opłatkowe z okazji Świąt Bożego Narodzenia i spotkanie Wielkanocne przy dzieleniu się święconką. Spotkania te są wielkim przeżyciem zarówno duchowym jak i towarzyskim.
Ważną stronę duchową stanowią też pielgrzymki, które niestrudzenie organizuje nasz Duszpasterz, podobnie jak czynili to również Jego poprzednicy. Są to pielgrzymki zarówno do Sanktuariów Krajowych, jak i zagranicznych choćby ostatnia do Wilna do Ostrej Bramy.
Zapewniamy Ekscelencję o naszej pamięci modlitewnej i prosimy o jedną ?zdrowaśkę? w intencji członków róż i ich rodzin.
Szczęść Boże!
Apostolstwa Dobrej Śmierci
w naszej parafii
Niedziela Chrztu Pańskiego zakończyła okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. W tych dniach odbywają się liczne spotkania opłatkowe, które są niejednokrotnie jedyną okazją w całym roku, żeby się spotkać, porozmawiać i pobyć razem. Tradycja wigilijnego opłatka uzmysławia nam jak bardzo zwyczaje panujące w naszym kraju złączone są z tradycją chrześcijańską i historią naszego narodu. Łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń są wyrazem naszej jedności i miłości.
Spotkanie Wielkanocne Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Różańcowych
We wtorek 21 kwietnia 2015 roku odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Różańcowych w naszej parafii.
Spotkanie poprzedziła wspólna modlitwa Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej oraz Eucharystia. Następnie udano się na salkę na plebanii, gdzie miało miejsce tradycyjne podzielenie się poświęconym jajkiem, oraz posiłek. W spotkaniu uczestniczyło 50 osób.
Dzielenie się jajkiem wielkanocnym jest zwyczajem polskim. Jajko symbolizuje zmartwychwstanie Chrystusa. Podobnie jak Chrystus wyszedł żywy z opieczętowanego grobu, tak z jajka otoczonego skorupą rodzi się pisklę - nowe życie. Ono zwycięża.
Ta prawda leży u podstaw radosnego przeżywania świat chrześcijańskich, tak w wymiarze naturalnym jak i nadprzyrodzonym.
Dzielenie się ?święconym? na Wielkanoc oznacza wzajemne poświęcenie się jednych drugim oraz uczy, że nawet ostatnim kawałkiem chleba należy podzielić się z bliźnim.
Atmosfera spotkania była bardzo radosna, przepełniona śpiewem pieśni wielkanocnych. Wspominano wcześniejsze spotkania, tych którzy odeszli już do Pana po wieczną nagrodę, modlono się za chorych członków oraz planowano przyszłe przedsięwzięcia duszpasterskie.
Był to czas umocnienia w wierze i radości wielkanocnej, którą zapewne uczestnicy spotkania zanieśli do swoich domów.