BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Opłatek Róż Różańcowych i

Apostolstwa Dobrej Śmierci

w naszej parafii

Niedziela Chrztu Pańskiego zakończyła okres Bożego Narodzenia, jednak tradycyjnie śpiewamy kolędy i pozostawiamy wystrój świąteczny do 2 lutego, czyli do Święta Ofiarowania Pańskiego. W tych dniach odbywają się liczne spotkania opłatkowe, które są niejednokrotnie jedyną okazją w całym roku, żeby się spotkać, porozmawiać i pobyć razem. Tradycja wigilijnego opłatka uzmysławia nam jak bardzo zwyczaje panujące w naszym kraju złączone są z tradycją chrześcijańską i historią naszego narodu. Łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń są wyrazem naszej jedności i miłości.

19 stycznia 2016 roku w Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara - Patrona Diecezji Rzeszowskiej, w salce na plebani odbył się opłatek dla Róż Różańcowych i członków Apostolstwa Dobrej Śmierci należących do naszej parafii. Spotkanie to rozpoczęło się w Kościele Koronką do Siedmiu Boleści Matki Najświętszej, a następnie Eucharystią, po której wszyscy udali się do salki parafialnej. Tam po wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. ppłk Władysława Macieja Kozickiego - Proboszcza Parafii i odczytaniu perykopy Pisma świętego o Narodzeniu Pana Jezusa uczestnicy złożyli sobie wzajemne życzenia. Na niejednej z twarzy uczestników spotkania można było zauważyć wtedy łzy radości i wzruszenia. Następnie miał miejsce poczęstunek, a potem wspólne kolędowanie.