BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Pielgrzymka do Medjugoria

Termin: 22 ? 29 czerwca 2019 r.

 Koszt: 450 zł + 150 Euro. W cenie: przejazdy, noclegi, wyżywienie -2 posiłki śniadanie i obiad, ubezpieczenie w zakresie KL, NNW, Bagażu w TU Europa, tłumaczenie, bilety wstępu. Opieka duszpasterska i pilot. BRAK WOLNYCH MIEJSC

 Program pielgrzymki:
Dzień 1, 22 czerwca:
godz. 9.00 wyjazd z Rzeszowa ul. Reformacka 5; przejazd do Dukli. Około godz. 12.00 msza św. u OO. Bernardynów . Przejazd (nocny) przez Słowację, Węgry, Chorwację do Bośni i Hercegowiny.

 Dzień 2, 23 czerwca: przyjazd do Medjugoria w godzinach rannych. Zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek i obiad.
17.00 - wspólne wyjście do kościoła pw. św. Jakuba w Medjugoria z przewodnikiem.
18.00 ? Międzynarodowy Program Modlitewny: różaniec III część, msza św., modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, poświęcenie pamiątek.

 Dzień 3-6, 24-27 czerwca:

  • Uczestnictwo w adoracji Najświętszego Sakramentu (wtorek, czwartek);
  • Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu dla chętnych ? 25 czerwca;
  • Wspólna droga krzyżowa na wzgórzu Kriżevac;
  • Wspólny różaniec na wzgórzu objawień;
  • Spotkania z widzącymi (jeżeli będą obecni);
  • Spotkania we wspólnotach, z ojcami franciszkanami ;
  • Wyjazd do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Surmanci;
  • Wyjazd do Tihaliny;
  • Wyjazd nad morze do Chorwacji i nad wodospady.

podczas pobytu program dla grupy ustalany jest na bieżąco, spotkania po konsultacji i umówieniu przez tłumaczy.

Dzień 7, 28 czerwca: śniadanie, msza św., wykwaterowanie, czas do dyspozycji, wyjazd z Medjugoria około godz. 12.00 (przejazd nocny).

Dzień 8, 29 czerwca : powrót do Rzeszowa w godzinach rannych.

Zakwaterowanie w pensjonacie rodzinnym ?Ljerka? Tono i Ivona Sivric ? pokoje 1, 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami. Kolacje we własnym zakresie po powrocie z wieczornego programu. Pensjonat zapewnia dostęp do naczyń i sztućców oraz lodówki do przechowywania własnych produktów.

Prosimy o zabranie ze sobą: dokumentu tożsamości ? paszportu, lub dowodu osobistego z aktualną datą ważności oraz kserokopię tego dokumentu. Rradio z zakresem UKF ze słuchawkami lub telefon komórkowy z radiem i słuchawki (tłumaczenie symultaniczne programu wieczornego i spotkań), okrycie przeciwdeszczowe i przeciwsłoneczne, leki stale lub sporadycznie przyjmowane, suchy prowiant na czas podróży. Osoby muzykujące prosimy o zabranie instrumentów muzycznych.

A ponadto: zagłówek do autokaru, ręcznik kąpielowy nad morze, krem z filtrem UF, kostium kąpielowy, woreczek na dokumenty i pieniądze, okulary przeciwsłoneczne, stosowny ubiór do kościoła (panie ? zakrywają ramiona i kolana, panowie ? długie spodnie) najlepszy z dzianin bawełnianych lub lnianych. W bagażu podręcznym zapakować rzeczy potrzebne w czasie przejazdu, pozostałe do bagażu głównego.

Prosimy o modlitwę w intencji owocnej pielgrzymki.

Zapisy: w zakrystii kościoła garnizonowego w Rzeszowie. Przy zapisie wpłacamy 200 zł. zadatku.