BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Pielgrzymka do Warszawy

         29 lipca 2017 r. wyruszyła pielgrzymka z naszej parafii do Warszawy. Uczestniczyło w niej 53 osoby.

         Z Rzeszowa wyruszyliśmy o trzeciej nad ranem, aby móc jak najwcześniej dotrzeć do Warszawy. Pierwszym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli ? Patrona Polski. Tutaj uczestniczyliśmy we Mszy Świętej i mieliśmy możliwość modlitwy przy relikwiarzu ze szczątkami Św. Andrzeja Boboli. Następnie zeszliśmy do dolnej części świątyni, w której znajduje się muzeum świętego. Tam wysłuchaliśmy historii jego życia, męczeńskiej śmierci i drogi do świętości. Wszyscy byli pod wrażeniem tego, czego dowiedzieli się na jego temat. Potem pojechaliśmy na Cmentarz Wojskowy, który stanowi jedną z części Powązek. Chwilą ciszy i modlitwy uczciliśmy tych, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej pod ich pomnikiem.

Później w skupieniu poszliśmy wzdłuż mogił powstańców warszawskich i wielkich Polaków. Po odwiedzeniu największej nekropolii w Polsce pojechaliśmy do Sanktuarium Diecezjalnego bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zwiedziliśmy tam jego muzeum oraz wspólnie modliliśmy się przy jego grobie. Następnie udaliśmy się do Świątyni Opatrzności Bożej. Wraz z panią przewodnik zwiedziliśmy dokładnie świątynię, która cały czas znajduje się w trakcie budowy i wykończenia. W tym roku Kościół ten obchodzi swoje 225 urodziny, bowiem 3 maja 1792 roku w rocznicę uchwalenia Konstytucji ? z udziałem króla i ówczesnego prymasa abpa Michała Poniatowskiego zainaugurowano budowę, wmurowując kamień węgielny. W dolnym kościele znajduje się Panteon Wielkich Polaków. W górnej części świątyni znajduje się cztery tysiące miejsc siedzących i to tutaj odprawiane mają być Msze Święte podczas najważniejszych uroczystości państwowych. Po zwiedzeniu kościoła i osobistej modlitwie udaliśmy się w drogę powrotna do Rzeszowa.

         Czas pielgrzymki był wyjątkowy ponieważ każdego ubogacił duchowo i dostarczył nowych przeżyć oraz wspomnień. Mogliśmy również dostrzec, że mamy wokół siebie mnóstwo pięknych i wartościowych miejsc, które warto jest odwiedzać i poznawać.

Piotr Rakowski

Animator LSO