BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza do Zakopanego

W dniach od 7 do 13 lipca dwudziestu ministrantów z naszej parafii uczestniczyło w wyjeździe do Zakopanego. Był to piękny czas, podczas którego mogliśmy podziwiać piękno stworzonego świata i budować wspólnotę. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i teraz, kierownictwo i opiekę nad turnusem pełnił ks. Paweł Liszka i ks. Tomasz Błaż.

W dzień po przyjeździe wyruszyliśmy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Po dojściu do celu mogliśmy zachwycać się pięknymi widokami. Na następny dzień zdobyliśmy Kopę Kondracką (2005 m n. p. m.). Ze szczytu podziwialiśmy panoramę Tatr. Nazajutrz wybraliśmy się szlakiem, który doprowadził nas do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Ogromną atrakcją dla wszystkich był największy Wodospad w Polsce ? Siklawa ? który mijaliśmy po drodze. Piątego dnia przeszliśmy kawałek Doliny Kościeliskiej. Odwiedziliśmy również Jaskinię Mroźną. Oprócz wyjścia w góry nie zabrakło wielu innych atrakcji. Chociażby wyjście na Gubałówkaę i zjazd wyciągiem na Szymaszkową Polanę, spacer po Krupówkach, trzy godziny wodnego szaleństwa w Termach Chochołowskich czy wspólny grill i pogodne wieczorki. Wracając do domów odwiedziliśmy Kraków, wysłuchaliśmy hejnału z wieży Kościoła Mariackiego i uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się? w Łagiewnikach.

          Wyjazd do Zakopanego dla naszej wspólnoty był bardzo cennym czasem, podczas którego mogliśmy podziwiać piękno stworzonego świata, jak również cieszyć się sobą nawzajem i zacieśniać koleżeńskie więzi. Dla każdego była to kolejna niezapomniana przygoda i niepowtarzalna możliwość spędzenia wakacji. To właśnie góry dla każdego, a zwłaszcza dla młodych ludzi są obowiązkową lekcją do przejścia. Bo góry uczą przede wszystkim pokory. Wędrując górskimi szlakami, każdy z nas wznosił się fizycznie coraz wyżej, aby zdobyć w końcu szczyt. Symbolicznie można to porównać do wędrówki ducha, który powołany jest aby wznosić się coraz wyżej, ku spotkaniu z Bogiem.

          Z tego miejsca, cała wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza, pragnie podziękować przede wszystkim parafianom, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd. Podziękowanie składamy również księdzu proboszczowi Władysławowi Kozickiemu za dofinansowanie. Bóg zapłać wam za dar serca i umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w wyjeździe.

kl. Piotr Rakowski

W linku poniżej prezentacja z wyjazdu. Zapraszamy do oglądania!

https://youtu.be/ZQ4lQzBIb14