BANER.jpg

W hołdzie poległym i zmarłym

2 listopada Podhalańczycy oraz przedstawiciele służb mundurowych Podkarpacia oddali hołd wszystkim poległym i zmarłym żołnierzom i funkcjonariuszom w czasie obchodów Dnia Zaduszanego 2 listopada 2017 roku w Rzeszowie.

    O godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym w Rzeszowie rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji poległych i zmarłych żołnierzy Wojska Polskiego, funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej i Państwowej Straży Pożarnej. Liturgii przewodniczył Kapelan Garnizonu Rzeszów ks. ppłk Władysław Kozicki w asyście  księży kapelanów służb mundurowych.

   Po zakończeniu Mszy Świętej, na placu pod kościołem rozpoczął się uroczysty apel upamiętniający wszystkich poległych i zmarłych żołnierzy i funkcjonariuszy. Wojskową Asystę Honorową wystawił 1 Batalion Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Dowódcą uroczystości był por. Szczepan Pietraszek, który jednocześnie odczytał apel pamięci. Na zakończenie złożono kwiaty pod tablicami wmurowanymi w ścianę kościoła, upamiętniającymi waleczne czyny naszych przodków.

    W uroczystościach zadusznych oprócz pocztów sztandarowych i kompanii honorowej, udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, harcerze, kombatanci i młodzież, a przede wszystkim żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na czele z dowódcą płk Ryszardem Pietrasem.