BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

PRZYJĘCIE SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

W czwartek 14 lutego 2023 r. Biskup Polowy Wojska Polskiego, Jego Ekscelencja Ks. Biskup Wiesław Lechowicz udzielił sakramentu bierzmowania 47-mio osobowej grupie młodzieży z naszej parafii.

Na wstępie delegacja rodziców bierzmowanej młodzieży powitała księdz biskupa w naszej świątyni i złożyła księdzu biskupowi zapewnienie o o rzetelnym przygotowanej młodzieży do przyjęcia tego sakramentu, natomiast ks. proboszcz ks. kmdr por. Grzegorz Golec powitał wszystkich zebranych z delegacjami rzeszowskiego garnizonu w osobach Dowódcy 21 BSP płk Tadeusza Nastarowicza oraz Dowódcy 3 Podkarpackiej Brygady OT płk Michała Małyski,  Po czym poprosił księdza biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania młodzieży.

Mszy św. przewodniczył ks. biskup a koncelebrowało 11 księży kapelanów służb mundurowych. W wygłoszonej homilii ksiądz biskup porównał przyjęcie sakramentu bierzmowania do posłania, które otrzymuje przez Ducha Świętego każdy młody człowiek, bo Duch Święty przychodzi nam z pomocą i nas przemienia. To dzięki Duchowi Świętemu stajemy się kimś, kto jest  w stanie poznać Jezusa i pokochać Go.

Podziękował rodzicom za wychowanie w wierze. Natomiast rodzice młodzieży przyjmującej sakrament bierzmowania na zakończenie podziękowali księdzu Markowi  i Wojciechowi za przygotowanie młodzieży do przyjęcia tego sakramentu, jako świadomego wyboru drogi życiowej, gdzie na pierwszym miejscu jest Bóg, Honor i Ojczyzna.  

Po mszy świętej ksiądz biskup spotkał się z przedstawicielami służb mundurowych i samorządu obecnych na uroczystości. Ksiądz biskup był żywo zainteresowany problemami nurtującymi nasze żołnierskie środowisko.

Przyjmij Księże Biskupie z serca płynące podziękowanie za słowa otuchy, za Twą życzliwość i serdeczność, a my ze swej strony zapewniamy Cię o naszej pamięci w modlitwie.

/WT/