BANER.jpg

Intencje Papieskie

Luty 2024

Za chorych terminalnie
Módlmy się, aby chorzy w terminalnej fazie swojego życia oraz ich rodziny otrzymywali zawsze niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno pod względem medycznym, jak i ludzkim.

Warto odwiedzić

Licznik

Kończymy akcję „Podaruj…”

Kończy się miesiąc listopad, kończy się również akcja "Podaruj..." prowadzona nie tylko w naszym kościele. Jesteście wielcy, dziękujemy!

Po raz kolejny pokazaliście nam, że można na Was liczyć. Ilość darów, która do nas spłynęła, przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się z każdego daru, tego mniejszego i większego. Dzięki Wam po raz kolejny osoby potrzebujące z naszej Parafii będą uczestniczyły w Opłatku Maltańskim. Powracamy do tradycyjnego spotkania przy stole, do wspólnej modlitwy, śpiewu, dzielenia się dobrym słowem. A na koniec spotkania mamy informacje, że dotrze do nas Św. Mikołaj ze wspaniałymi paczkami świątecznymi dla dorosłych i dzieci. My zabieramy się do dalszej pracy. Wkrótce relacja z Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie.

 

Podsumowanie działań listopadowych do Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie

Miesiąc listopad za nami. Był to miesiąc intensywnych prac przygotowujących do Opłatka Maltańskiego.

Za nami zbiórki w rzeszowskich sklepach: Carrefour Market przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej, Społem przy ul. Broniewskiego, Podwisłocze i Hetmańskiej. W dwóch sklepach podczas zbiórek można było spotkać wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu działającego przy III LO w Rzeszowie. Bardzo dziękujemy młodzieży za ogromną pomoc i wsparcie.

Wczoraj zakończyliśmy akcję"Podaruj..." prowadzoną w Kościele Garnizonowym. Udało się zebrać wspaniałe dary dla dzieci i dorosłych. Dziękujemy!

W miesiącu tym odebraliśmy wspaniałe paczki przygotowane przez uczniów wraz z rodzicami i nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 17. Dziękujemy! Również młodzież z III LO w Rzeszowie przeprowadziła kiermasz, a za zebrane pieniążki został zakupiony wsad do paczek dla dzieci i dorosłych.

W miesiącu tym odebraliśmy również darowiznę od Auchan - produkty spożywcze oraz dary od Wspólnoty Miriam. Dziękujemy!

Kończymy liczyć, segregować wszystkie dary, które do nas spłynęły. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ilości jaką udało się zebrać. A przed nami ostatnia prosta. Odbiór darów od Sylveco i Biedronka. Pakowanie paczek. Ostatnie szczegóły z lokalem Hilton Garden Inn, który po raz kolejny ugości w swoich progach osoby biorące udział w Opłatku. Wracamy do tradycyjnych spotkań, z czego bardzo się cieszymy.

Osób, którym należą się podziękowania jest bardzo dużo. Opłatek Maltański w Rzeszowie odbywa się dzięki Wam- wielu anonimowym darczyńcom, których nawet nie znamy, którzy biorą udział w naszych zbiorkach w szkołach, sklepach, kościele. Każdy z Was dokłada niezbędna cząstkę z której powstaje dużo dobrego. Duże, wartościowe paczki dla potrzebujących zawierające artykuły spożywcze potrzebne do przygotowania Świat i dla dzieci paczki zawierające artykuły szkolne, słodycze, a przede wszystkim prezenty niespodzianka od Mikołaja. Jak widać, razem możemy więcej. Razem pomagamy ludziom w potrzebie.

Dziękujemy!!!

Tekst: Małgorzata Frydrych