BANER.jpg

Intencje Papieskie

Sierpień 2022

Za małych i średnich przedsiębiorców
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

Warto odwiedzić

Licznik

 NA PIELGRZYMIM SZLAKU

  2 lipca 2022 r. dzięki staraniom ks. Łukasza miała miejsce pielgrzymka parafialna do Zamościa i na Roztocze Środkowe. Celem pielgrzymowania było zapoznanie się obiektami sakralnymi w tym bardzo ciekawym i malowniczym zakątku.

Przed wyjazdem pątnicy uczestniczyli we Mszy św. odprawionej w naszym rodzimym Kościele Garnizonowym w intencji owocnej i bezpiecznej podróży.

Pierwszym odwiedzonym miejscem był Krasnobród, gdzie przy Alei NMP prowadzącej od kościoła w kierunku Majdanu Wielkiego, na przestrzeni 500 m w niewielkiej od siebie odległości usytuowane są 4 kaplice, potocznie nazywane Kaplicami Różańcowymi. Po zwiedzeniu Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przeszliśmy ścieżką Kalwarii Krasnobrodzkiej i zwiedziliśmy Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej.

Drugim etapem naszego pielgrzymowania było przepięknie położone Sanktuarium św. Stanisława w Górecku Kościelnym z II połowy VII w. Wraz z licznymi zabytkowymi kapliczkami objawień w uzupełnieniu unikatowej alei dębów, twarzą niepowtarzalną atmosferę piękna przyrody.

Kolejnym, trzecim etapem naszej pielgrzymki był Zamość z jego Katedrą Zamojskich i Rotundą. Miasto niezwykle klimatyczne ze swoimi zaułkami historycznymi, kamienicami Ormiańskimi i ratuszem pozwoliło przyjemnie spędzić czas przy kawie i herbacie na płycie Rynku Wielkiego.

Bogu niech będą dzięki, za czas pielgrzymowania, za bezpieczną i owocną pielgrzymkę.

Msza św. dziękczynna od pielgrzymów w intencji ich rodzin odprawiona zostanie 6 sierpnia o godz. 18.00 w Kościele Garnizonowym pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rzeszowie.

 

Więcje zdjęć w galerii.