BANER.jpg

21 BRYGADA STRZELCÓW PODHALAŃSKICH
im. Gen. bryg. M. L. Boruty - Spiechowicza

AKT WZNOWIENIA PATRONATU MATKI BOŻEJ
LUDŹMIERSKIEJ NAD BRYGADĄ STRZELCÓW
PODHALAŃSKICH ORAZ ODDANIA SIĘ JEJ POD OPIEKĘ

Matko naszego Pana Jezusa Chrystusa i nasza. Hetmanko wszystkich Sił Zbrojnych Chrystusowego Królestwa i Najdostojniesza Królowo.

My 21 Brygada Strzelców Podhalańskich znacząca w dziejach Ojczyzny jednostka Wojska Polskiego w obecnej III Rzeczypospolitej, obierany dziś ponownie Ciebie Królowo Podhala, w tym Twoim Ludźmierskim Sanktuarium za naszą Patronkę. Opiekuj się nami
i prowadź nas pod Twoim berłem, abyśmy zawsze byli wierni Bogu i Tobie oraz naszej Ojczyźnie - służąc jej z poświęceniem za przykładem Jana Pawła II oraz tych, którzy bronili w przeszłości jej wolności. Oddajemy Tobie pod opiekę przede wszystkim tych, którzy sprawują najwyższą władzę w Polsce.

Przez podjęcie Twojego patronatu nad nami wracamy do początku naszej Brygady, która dokonała tego w początkach II Rzeczypospolitej, w roku 1926. Podejmujemy tradycję I Rzeczypospolitej i wszystkich jej stanów, które głosem Króla Jana Kazimierza oddały się Tobie pod opiekę we Lwowie w czasach szwedzkiego potopu obierając Cię za Królową Rzeczpospolitej Obojga Narodów.

Matko Boża zawierzamy Twojemu Ludźmierskiemu sercu żołnierską brać podhalańską oraz nasze rodziny. Prosimy o to, abyśmy mogli godnie pełnić swą służbę, mając zawsze w pamięci prawdę, że będąc podhalańczykami i obrońcami Ojczyzny służymy Bogu.  Dziękujemy Ci, Matko Boża za przychylność i opiekę, którą roztaczasz nad nami,
gdyż dzięki niej jesteśmy w stanie realizować najtrudniejsze zadania. Pragniemy, by wszyscy nasi żołnierze byli nie tylko obrońcami Ojczyzny, ale również wiernymi rycerzami Twojego Niepokalanego Ludźmierskiego Serca i Ty nam Matko Nasza w tym dopomóż.

Tak nam dopomóż Bóg

Ludźmierz 6 sierpnia 2000 roku