BANER.jpg

Intencje Papieskie

Styczeń

  • Intencja ewangelizacyjna — Braterstwo ludzkie

Aby Pan dał nam łaskę, byśmy żyli w pełnym braterstwie z braćmi i siostrami z innych religii, modląc się za siebie wzajemnie, z otwartością na wszystkich.

Warto odwiedzić

Licznik

Wigilia Służb Mundurowych Podkarpacia w Rzeszowie

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Podkarpacia.

W Wigilii udział wzięli pracownicy Urzędu Wojewódzkiego na czele z Wojewodą Podkarpackim Małgorzatą Chomycz - Śmigielską oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego.

Przedstawiciele służb mundurowych spotkali się już po raz dziewiąty. Oprócz żołnierzy, na spotkanie przybyli funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Staży Granicznej, Straży Miejskiej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Ponadto, w spotkaniu wzięli też udział zaproszeni goście: parlamentarzyści, władze miasta Rzeszowa, duchowieństwo ? kapelani służb mundurowych, m.in. ks. Prałat płk Tomasz Anisiewicz ? Kapelan Garnizonu Rzeszów, ks. kpt. dr Sebastian Piekarski ? Kapelan 21. Brygady Strzelców Podhalańskich, ks. mjr dr Tomasz Skupień oraz ks. kpt. Grzegorz Bechta na czele z Biskupem Rzeszowskim Janem Wątrobą, byli dowódcy brygady oraz grono przyjaciół Podhalańczyków.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 13.30 na świątecznie przystrojonej hali sportowej. W tle prezentowała się Szopka Betlejemska, a także brzmiały kolędy w wykonaniu zespołu z Klubu 21 Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Gospodarz spotkania ? Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich gen. bryg. Wojciech Kucharski powitał wszystkich zgromadzonych.

Składając życzenia, które wypowiedział w imieniu swoim jak i innych przybyłych komendantów, szefów i dowódców poszczególnych służb mundurowych, powiedział: ?Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. To czas podniosłej atmosfery w naszych rodzinnych domach, pozwalającej nam wreszcie, tak naprawdę bez pospiechu, spotkać się z naszymi najbliższymi. Pomimo radosnej atmosfery, w takim dniu przywołujemy w pamięci naszych żołnierzy oraz funkcjonariuszy, którzy oddali swoje życie przywracając pokój, zapewniając porządek publiczny, czy oddali swoje życie w akcjach kryzysowych?.

Życzenia wszystkim zebranym złożyli także Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska oraz pełnomocnik Marszałka Województwa Waldemar Szumny.

Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz poświęcił opłatki. Następnie wszyscy przystąpili do składania sobie wzajemnych życzeń oraz świątecznego poczęstunku.

Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze wśród grona znajomych i kolegów.

Wszyscy zebrani zgodnie podkreślali, że coroczne spotkanie służb mundurowych to wyraz zjednoczenia, szacunku i dobrej wzajemnej współpracy pomiędzy wszystkimi służbami.

kpt. Konrad Radzik