BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Wigilia

Służb Mundurowych Podkarpacia

w Rzeszowie

Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia, dnia 20 grudnia 2013 roku, w 1 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych Podkarpacia. W tym roku szczególne, bo zorganizowane wspólnie z Urzędem Wojewódzkim i Marszałkowskim.

W Wigilii udział wzięli pracownicy Urzędu Wojewódzkiego na czele z Wojewodą Podkarpackim Małgorzatą Chomycz - Śmigielską oraz Samorządu Województwa Podkarpackiego z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego Władysławem Ortylem.

Przedstawiciele służb mundurowych spotkali się już po raz ósmy. Oprócz żołnierzy, na spotkanie przybyli funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Staży Granicznej, Straży Miejskiej, Służby Celnej, Straży Ochrony Kolei, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Inspektoratu Transportu Drogowego. Ponadto, w spotkaniu wzięli też udział zaproszeni goście: parlamentarzyści, władze miasta Rzeszowa, duchowieństwo ? kapelani służb mundurowych, m.in. ks. Prałat płk Tomasz Anisiewicz ? Kapelan Garnizonu Rzeszów oraz ks. kpt. dr Sebastian Piekarski ? Kapelan 21. Brygady Strzelców Podhalańskich na czele z Biskupem Rzeszowskim Janem Wątrobą, oraz grono przyjaciół Podhalańczyków.

Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się o godz. 13:30 na przygotowanej i pięknie przystrojonej hali sportowej. W tle prezentowała się Szopka Betlejemska, a także brzmiały kolędy w wykonaniu grupy wokalnej z Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich oraz Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa pod batutą kpt. Andrzeja Kufla.

Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich płk dypl. Wojciech Kucharski przywitał wszystkich zgromadzonych słowami: ?Mam wielki honor i zaszczyt powitać państwa, którzy przyjęliście nasze zaproszenie i przybyliście z kolędą do wielkiej rodziny służb mundurowych województwa podkarpackiego?.

Następnie złożył życzenia w imieniu swoim jak i przybyłych komendantów, szefów i dowódców poszczególnych służb mundurowych. ?Pragniemy by w dzień Bożego Narodzenia nikt z Nas nie był sam, by ciepło rodzinne, radość i życzliwość promieniowały na nas wszystkich, nie tylko w tym szczególnym okresie, ale również w naszych codziennych kontaktach, w codziennej służbie i pracy, oraz aby te życzenia, które sobie nawzajem składamy przy domowych stołach, zapanowały również w całej naszej mundurowej rodzinie?.

Życzenia złożyli także Wojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz - Śmigielska i Marszałek Województwa Władysław Ortyl. Kierowali je zarówno do przedstawicieli służb mundurowych oraz pracowników poszczególnych urzędów.

Gwiazdami spotkania opłatkowego były dzieci z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek z Przemyśla, które zaprezentowały się w mundurach. Dzieci pokazały elementy musztry oraz zaśpiewały kolędy, za co otrzymały gromkie brawa.

Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. bp Jan Wątroba udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz poświęcił opłatki.

Następnie wszyscy przystąpili do składania sobie wzajemnych życzeń oraz świątecznego poczęstunku. Całe spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze. Podkreślano, że coroczny ?opłatek? służb mundurowych Podkarpacia to także wyraz zjednoczenia, szacunku i dobrej wzajemnej współpracy.