BANER.jpg

Intencje Papieskie

Sierpień 2022

Za małych i średnich przedsiębiorców
Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.

Warto odwiedzić

Licznik

KOLĘDOWANIE Z KAPELĄ DZIKIE WINO

W niedzielę 23 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęło się kolędowanie z kapelą DZIKIE WINO. Na koncert składały się znane kolędy i pastorałki, dzięki czemu wszyscy ochoczo włączyli się do wspólnego kolędowania.

Koncert rozpoczęła pastorałka „Hola, hola, pasterze z pola”, ze zbioru pastorałek i kolęd wydanego w 1843 roku. Następnie zespół wykonał kolejno pastorałki „Chrystus nam się narodził” i „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”, „A wczoraj z wieczora”, „Paśli pasterze woły, ku zielonej dąbrowy” i „Oj maluśki, maluśki”, oraz pastorałkę braci Golec pt. „Łokarynki, fujarecki”. Następnie wybrzmiała znana kolędaPrzybieżeli do Betlejem” i „Gore gwiazda Jezusowi” -pastorałka, której tekst znalazł się w XVIII-wiecznym rękopisie krakowskiego klasztoru Sióstr Karmelitanek.

Dnia jednego o północy” to także kolęda pochodząca ze zbioru pastorałek i kolęd wydanego w 1843 roku. Z koleiZłota Jerozolima i biedne Betlejemto współczesna kolęda z albumu zespołu Skaldowie, zawierający kolędy do muzyki Jacka Zielińskiego i słów Leszka Aleksandra Moczulskiego. „Skrzypi wóz” to pastorałka która pojawiła się oficjalnie w 1904 r. w zbiorze Kantyczek kolęd, pastorałek i jasełek Karola Miarki. Szczególnie wymownie wybrzmiał w dzisiejszej sytuacji geopolitycznej tekst: Daj nam Boże Dziecię pokój na tym świecie.

Z kolei zespół wspólnie z wiernymi zgromadzonymi w kościele zaśpiewali pastorałkę „Graj Dutka, graj”, oraz znane tradycyjne kolędy „Dzisiaj w Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. „Północ już była” to pastorałka anonimowego autorstwa znajduje się również w Kantyczkach karmelitańskich, rękopisie z XVIII w., pochodzącym z krakowskiego klasztoru karmelitanek.

Zespół chciał zakończyć swój koncert tradycyjną kantyczką kolędniczą „Bądźcie zdrowi, już idziemy” jednak Ksiądz proboszcz po kilku słowach podziękowania zaintonował mało znaną pastorałkę góralską „Pastuszkowie, hej”. Na zakończenie koncertu wybrzmiała rodzima, tradycyjna kolęda z regionu rzeszowskiego pt. „Idą kolędnicy, ludzie otwierają okna”.

Kapela gra w składzie Kamil Niemiec, Dariusz Kosak, Jakub i Maciej Stec.

Wielka szkoda, że nie można było zapełnić całego kościoła, ze względu na obostrzenia sanitarne związane z pandemią. Jednak dodatkowo można było uczestniczyć w koncercie on-line na stronie GarnizonResoviaMilitum. (WT)