BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

W dniach 1 ? 3 marca odbyły się rekolekcje parafialne. Na wszystkich Mszach świętych było głoszone rekolekcyjne Słowo Boże przez ks. Andrzeja Mimier ? ze Szkoły Towarzystwa Salezjańskiego im. św. Dominika Savio w Koninie. To Salezjanin od 20, kapłan od 12 lat, doświadczony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Rekolekcje to szczególny czas, który pozwala lepiej i przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. To czas, który pozwala lepiej zrozumieć istotę Dzieła Zbawienia. To właśnie podczas rekolekcji bardziej zagłębiamy się w mękę Chrystusa i uświadamiamy sobie prawdy, o których na co dzień, żyjąc w biegu, często zapominamy.

Życie codzienne to zwykle pęd za sprawami doczesnymi: codzienność, praca, obowiązki. Wydaje się, że mamy coraz mniej miejsca nie tylko dla Boga, ale i dla drugiego człowieka. Dlatego kiedy wkraczamy w okres Wielkiego Postu, spróbujmy zatrzymać się, zwolnić i uświadomić sobie, że nie tak powinno wyglądać nasze życie. O ty, mówił ks. rekolekcjonista wskazując na 5 aspektów życia duchowego: Wiarę, Eucharystię, Pismo Święte, Miłość i Pokutę. Udział w rekolekcjach wielkopostnych powinien być dla nas przede wszystkim czasem zadumy i refleksji nad własnym życiem. Zastanowienia się, w którym miejscu jestem i na jakim poziomie mojego życia jest moja wiara i drugi człowiek.

Dzisiejszy świat staje się coraz bardziej obojętny i nieczuły na biedę, samotność i krzywdę innych. Wielu ludzi przeżywających różne problemy, zmagających się z ciężką chorobą swoją czy własnych dzieci, jest często zdanych tylko na siebie. Często właśnie podczas rekolekcji człowiek dostaje odpowiedź, jaką rolę on sam odgrywa w tym misternym mechanizmie zdarzeń. Co zrobić, by nie zatracić wrażliwości na innych, na krzywdę ludzką, ale jeszcze bardziej ją dostrzegać. Jak nie zagubić w swym pędzie tego co najważniejsze ? Boga.