BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Droga Krzyżowa
ulicami Rzeszowa

12 lutego 2016 r., w pierwszy piątek Wielkiego Postu, ulicami Rzeszowa, w wielkopostnej zadumie, przeszło około ośmiu tysięcy osób. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej organizowane jest na ulicach Rzeszowa od 1993 r. Tegorocznej modlitwie przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na placu Śreniawitów. Po słowach wprowadzenia ks. Jana Szczupaka ? dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, bp Jan Wątroba rozpoczął nabożeństwo. Tegoroczne rozważania przygotował ks. Daniel Drozd ? dyrektor Domu Diecezjalnego Tabor i koordynator diecezjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Po każdym rozważaniu stacji młodzież czytała hasła poszczególnych ŚDM, począwszy od Rzymu w 1985 r. (?Abyście umieli zdać sprawę z nadziei, która jest w was?), przez Manilię w 1995 r. (?Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam?) po czternasty ŚDM, który będzie w Krakowie (?Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią?).

Krzyż, w asyście żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, wolontariuszy ŚDM oraz członków Związku Strzeleckiego ?Strzelec?, nieśli przedstawiciele różnych środowisk, grup i stowarzyszeń, m.in., młodzież z duszpasterstw akademickich, KSM, Ruchu Światło Życie, Caritas i służby zdrowia. Ostatnia stacja miała miejsce przy Bazylice Ojców Bernardynów. Po nabożeństwie, w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej, odbyła się Msza św. pod przewodnictwem bp. Edwarda Białogłowskiego. W homilii bp Białogłowski zwrócił uwagę na Wielki Post jak i czas przemiany.