BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Sceniczna Droga Krzyżowa

W Wielki Piątek o godz. 20:30, odbyła się Sceniczna Droga Krzyżowa pt. ?Obrazy Krzyżem Malowane?, przygotowana przez przedstawicieli młodzieżowych grup działających przy naszej parafii.

Przygotowania do inscenizacji rozpoczęły się trzy tygodnie wcześniej, gdyż należało wykonać wiele rekwizytów i dopracować szczegóły związane z całą oprawą, którą tworzyła scenografia, muzyka i światło. Jednak najważniejszą rolę w przygotowaniach do misterium odegrały próby, które pozwoliły na skoordynowanie wszystkich elementów. Niecodzienna forma inscenizacji poruszała problemy codziennego życia współczesnego człowieka i symbolicznie została przyrównana do poszczególnych stacji drogi krzyżowej. Przekaz pełen ekspresji, metafor i symboli miał na celu wzbudzić głęboką refleksję u odbiorcy i uwrażliwić go, pod względem aksjologicznym, na otaczającą rzeczywistość poprzez obrazy. Była to także próba wejścia we współczesny sposób dostarczania odbiorcom informacji.

Dziś ?obraz? wykorzystywany jest we wszystkich środkach masowego przekazu i poprzez naszą percepcję podprogową wtłacza nam do głów, bez naszej świadomości, wiele rzeczy które nie przynoszą nam korzyści. ?Obrazy Krzyżem Malowane?, były ostrą polemiką dla tego negatywnego trendu i miały na celu wprowadzenie odbiorców w ?galerię życia? i uświadomienie im, że: ?Zawsze jest szansa na niebo, ponieważ Ten, który stał się dobry jak chleb, umierając dał nam nadzieję.? Całe nagranie można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/parafia.garnizonowa.rzeszow/