BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Góry uczą pokory?

Kolonia w Zakopanym dla dzieci i młodzieży z naszej parafii

 

            W dniach od 20 do 26 lipca miał miejsce wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii, zrzeszonej w Liturgicznej Służbie Ołtarza, Oazie i Scholi, do Zakopanego. Wycieczka wyruszyła w poniedziałek 20 lipca spod kościoła po Mszy świętej o godzinie 7:30. Opiekunami byli księża: Paweł Liszka i Tomasz Błaż, oraz panie: Danuta Rakowska i Agata Wiater

Zamek w Niedzicy i rejs promem

            W drodze do Zakopanego grupa zatrzymała się w Niedzicy, gdzie mogła zagłębić się w historię zamku, który rozpoczęto budować w Średniowieczu i później modernizowano. Razem z przewodnikiem młodzież oglądnęła cały zamek i wozownię. Następnie nasi wycieczkowicze przepłynęli promem przez pobliskie jezioro do Czorsztyna.

Sanktuaria i kościoły

            Uczestnicy turnusu codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej. Eucharystie odbywały się w różnych zakopiańskich sanktuariach i kościołach. Jednym z takich miejsc było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, prowadzone przez ojców Paulinów. Oprócz tego nasza młodzież odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej objawiającej cudowny medalik, gdzie również dwukrotnie odbyła się Msza Święta.

            Innym miejscem, które odwiedzono to Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, Patronki Podhala i Hetmanki Żołnierza Polskiego. Kopia cudownej figury z Ludźmierza znajduje się w naszej parafii.  Wycieczkowicze udali się także do Sanktuarium na Krzeptówkach, które stanowi wotum wdzięczności za uratowanie św. Jana Pawła II podczas zamachu 13 maja 1981. 
W dzień powrotu grupa uczestniczyła we Mszy świętej w oprawie góralskiej w kościele parafialnym w Poroninie.

Górskie wycieczki

            Uczestnicy turnusu brali udział w kilku wyprawach, by podziwiać naturę tatrzańską i odkrywać Pana Boga w pięknie stworzonego świata. Odwiedzili Dolinę Kościeliską gdzie przeszli przez jaskinię Mroźną.  Młodzi byli też w Dolinie Strążyskiej i na skoczni Wielka Krokiew. Razem z przewodnikiem doszli do wodospadu Siklawica.

Relaks i odpoczynek

            Uczestnicy turnusu byli dwukrotnie w Aqua parku i na kręglach. Oprócz tego każdego dnia wieczorem miał miejsce pogodny wieczór organizowany przez animatorów. Były tam zabawy, skecze, piosenki itp. Oczywiście zorganizowano też wyjście na słynną ulicę Krupówki, gdzie każdy miał czas by zakupić sobie pamiątki.

            Na zakończenie turnusu została przygotowana Agapa oraz konkurs z wiedzy zebranej przez cały wyjazd.

            Składamy serdeczne podziękowania ks. płk. Tomaszowi Anisiewiczowi - proboszczowi parafii za dofinansowanie wyjazdu i wszystkim sponsorom.

 

Góry uczą pokory?

Kolonia w Zakopanym dla dzieci i młodzieży z naszej parafii

            W dniach od 20 do 26 lipca miał miejsce wyjazd dzieci i młodzieży z naszej parafii, zrzeszonej w Liturgicznej Służbie Ołtarza, Oazie i Scholi, do Zakopanego.

            Wycieczka wyruszyła w poniedziałek 20 lipca spod kościoła po Mszy świętej o godzinie 7:30.

            Opiekunami byli księża: Paweł Liszka i Tomasz Błaż, oraz panie: Danuta Rakowska i Agata Wiater

Zamek w Niedzicy i rejs promem

            W drodze do Zakopanego grupa zatrzymała się w Niedzicy, gdzie mogła zagłębić się w historię zamku, który rozpoczęto budować w Średniowieczu i później modernizowano.

            Razem z przewodnikiem młodzież oglądnęła cały zamek i wozownię. Następnie nasi wycieczkowicze przepłynęli promem przez pobliskie jezioro do Czorsztyna.

Sanktuaria i kościoły

            Uczestnicy turnusu codziennie uczestniczyli we Mszy Świętej. Eucharystie odbywały się w różnych zakopiańskich sanktuariach i kościołach.

            Jednym z takich miejsc było Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Bachledówce, prowadzone przez ojców Paulinów.

            Oprócz tego nasza młodzież odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej objawiającej cudowny medalik, gdzie również dwukrotnie odbyła się Msza Święta.

            Innym miejscem, które odwiedzono to Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu, Patronki Podhala i Hetmanki Żołnierza Polskiego.

            Kopia cudownej figury z Ludźmierza znajduje się w naszej parafii.

            Wycieczkowicze udali się także do Sanktuarium na Krzeptówkach, które stanowi wotum wdzięczności za uratowanie św. Jana Pawła II podczas zamachu 13 maja 1981.

            W dzień powrotu grupa uczestniczyła we Mszy świętej w oprawie góralskiej w kościele parafialnym w Poroninie.

Górskie wycieczki

            Uczestnicy turnusu brali udział w kilku wyprawach, by podziwiać naturę tatrzańską i odkrywać Pana Boga w pięknie stworzonego świata.

            Odwiedzili Dolinę Kościeliską gdzie przeszli przez jaskinię Mroźną.

            Młodzi byli też w Dolinie Strążyskiej i na skoczni Wielka Krokiew.

            Razem z przewodnikiem doszli do wodospadu Siklawica.

Relaks i odpoczynek

            Uczestnicy turnusu byli dwukrotnie w Aqua parku i na kręglach.

            Oprócz tego każdego dnia wieczorem miał miejsce pogodny wieczór organizowany przez animatorów. Były tam zabawy, skecze, piosenki itp.

            Oczywiście zorganizowano też wyjście na słynną ulicę Krupówki, gdzie każdy miał czas by zakupić sobie pamiątki.

            Na zakończenie turnusu została przygotowana Agapa oraz konkurs z wiedzy zebranej przez cały wyjazd.

            Składamy serdeczne podziękowania ks. płk. Tomaszowi Anisiewiczowi - proboszczowi parafii za dofinansowanie wyjazdu i wszystkim sponsorom.