BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Podziękowania dla Maltańskiej Służby Medycznej przy naszej parafii

Droga Krzyżowa

W piątek 5 kwietnia Maltańska Służba Medyczna prowadziła drogę krzyżową dla dzieci i dorosłych. Młodsi i starsi parafianie wsłuchiwali się w czytane rozważania, które dotyczyły życia każdego z nas.

Rozważania dla dzieci skupiały się na codziennym życiu, relacjach z kolegami i koleżankami, rodzicami, ale i tej najważniejszej relacji dziecka z Bogiem i Maryją.

 

Droga krzyżowa dla dorosłych dotyczyła chrześcijańskiego lidera, czyli człowieka, który nie będzie patrzył na to czy ktoś coś zrobi, tylko sam zacznie działać razem z Bogiem. Ta droga krzyżowa prowadziła do tego, by zacząć NOWE ŻYCIE, nowe życie w którym codziennie będzie towarzyszył nam nasz Ojciec.

"Życie każdego z nas to taka droga krzyżowa, upadamy na niej wiele razy nie zawsze jednak umiemy się podnieść. Na naszej drodze zawsze pojawia się Szymon z Cy­reny, lecz niekiedy odchodzi pomóc komuś innnemu po­nieść krzyż, We­roniką ocierającą twarz są nasze dzieci, przyjaciele, a płaczącymi niewias­ta­mi in­ni ludzie pot­rze­bujący pomocy lub zrozumienia.?

Tekst i zdjęcia: Kinga Trzyna