BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

Co roku, na Boże Ciało, tysiące ludzi zjeżdża się z przeróżnych stron Polski, a nawet Europy do Rzeszowa, aby wspólnie bawić się na koncercie Jednego Serca Jednego Ducha. Również i w tym roku, wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej, dbali o bezpieczeństwo na tym wydarzeniu.

Koncert ten, jest największym chrześcijańskim koncertem uwielbieniowym w Europie. Jak zawsze, uczestnicy mogli wspólnie wychwalać Jezusa poprzez śpiew i taniec, tworząc w ten sposób jedną rodzinę. Dzięki temu każdy uczestnik mógł poczuć, tę zbliżającą ludzi atmosferę, towarzyszącą tylko temu wydarzeniu. Również wedle tradycji, przez uczestników zapalone zostały światełka, w postaci świeczek. W czasie wydarzenia, nasi wolontariusze czuwali, nad dobrym samopoczuciem uczestników koncertu.

Tekst: Gabriela Rzeszutek

Zdjęcia: Małgorzata Pelc

Pomysłodawcą koncertu jest od początku Jan Budziaszek, którego świadctwa wiary i działalności ewangelizacyjnej możemy posłuchać na stronie https://www.youtube.com/watch?v=2smAD8KMOAc (W.T.)