BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2024

Za wspólną misję
Módlmy się, aby Kościół nadal wspierał na wszelkie sposoby synodalny styl życia, w znaku współodpowiedzialności, promując uczestnictwo, komunię i wspólną misję kapłanów, zakonników i świeckich.

Warto odwiedzić

Licznik

 

33 pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu

1 maja po raz szósty z naszej parafii udaliśmy się zorganizowaną grupą na pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu.


Jak co roku dołączyliśmy do liczniejszej grupy Parafii Św. Judy Tadeusza.

W tym roku było to wydarzenie szczególne, ponieważ zbiegło się z 40 rocznicą powstania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka założonej. Z tej to okazji powołana przez Biskupa Rzeszowskiej ks. Jana Wątrobę Fundacja Pomagam bo kocham zorganizowała III Bieg Trzeźwościowy im. ks. Franciszka Blachnickiego.

Pielgrzymka zaowocowała nowymi członkami Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, którzy podczas Eucharystii sprawowanej przez Ordynariusza Diecezji Rzeszowskiej JE ks. bp Jan Wątrobę złożyli w darach swoje deklaracje i złożyli przyrzeczenia.

Kluczowym elementem przynależności do KWC jest modlitwa. Uczestnicy Krucjaty odmawiają modlitwę zamieszczoną na deklaracji, której autorem jest Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. Skierowana jest do Niepokalanej Matki Kościoła, pierwszej patronki Krucjaty. Krucjata nazywana jest także Dziełem Niepokalanej Matki Kościoła. Począwszy od 1986  roku  w święto św. Józefa ? patrona robotników w Diecezji Rzeszowskiej odbywa się pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w której uczestnicy Ruchu Światło ? Życie podejmują zobowiązania krucjaty, a nade wszystko wspierają modlitwą i trudem pielgrzymim wszystkich potrzebujących.

Przesłanie Krucjaty wyraża jej herb i zawołanie, którym są słowa Chrystusa  Nie lękajcie się! Przypominają one członkom Krucjaty, że głównym ich zadaniem jest ?wyzwalanie ludzi od lęku, który czyni człowieka niewolnikiem?. Pozostałe elementy dla członków KWC mają następującą symbolikę:
Krzyż w herbie jest znakiem zwycięstwa w Chrystusie i znakiem wyprawy krzyżowej.
Litera M
symbolizuje stojącą pod Krzyżem Maryję, wzór oddania się Chrystusowi i całkowitego posłuszeństwa wobec woli Boga, czyli wolności.
Małe m
po drugiej stronie Krzyża symbolizuje słowo "my", wspólnotę ludzi wolnych i wyzwalających.

/foto M.L./