BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

WIECZÓR KOLĘD Z DZIKIM WINEM

W niedzielę 15 stycznia o godz. 17.30 rozpoczęło się kolędowanie z zespołem DZIKIE WINO.

Na koncert składały się bardziej i mniej znane kolędy pastorałki i kantyczki. Koncert rozpoczęła pastorałka „Hola, hola, pasterze z pola”, ze zbioru pastorałek i kolęd wydanego w 1843 roku. Następnie „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje” i „Jezusa narodzonego wszyscy witajmy”, „A wczoraj z wieczora”, „Paśli pasterze woły, ku zielonej dąbrowy” i „Oj maluśki, maluśki”. Następnie wybrzmiała pastorałka rozpropagowana przez braci Golec pt. „Łokarynki, fujarecki”, po czem popularna kolęda „Przybieżeli do Betlejem” oraz kolęda rozpropagowana przez zespół Arka Noego „Gore gwiazda Jezusowi”. Kolejno usłyszeliśmy popularną wśród grup kolędniczych pastorałkę „Dnia jednego o północy” i kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Z repertuaru braci Zielińskich i zespołu Skaldowie zespół przypomniał pastorałkę pt.Złota Jerozolima i biedne Betlejem”.

Do wykonania radosnej piosenki Bożonarodzeniowej „skrzypi wóz” włączyli się wszyscy uczestnicy koncertu. Zabrzmiały również rodzime, tradycyjne kantyczki z regionu rzeszowskiego pt. „Jam jest Dutka”, „idą kolędnicy, ludzie otwierają okna” i „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”. zachowane dzięki Oskarowi Kolbergowi, wielkiemu etnografowi, folkloryście i muzykowi. Następnie zespół zagrał bardzo mało znaną kantyczkę „Przylecieli aniołkowie jak ptaszęta z Nieba”, którą zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewania kolejnych kolęd, a były to „Do szopy, hej pasterze” i „Gdy się Chrystus rodzi”.

Na zakończenie zespół pożegnał się tradycyjną piosenką kolędników „Hej kolęda, kolęda” i „Bądźcie zdrowi, już idziemy”. Ksiądz Marek Wygonik w imieniu całej wspólnoty parafialnej podziękował członkom zespołu za wspólne kolędowanie. A Kapela Dzikie Wino gra w składzie: Dariusz Kosak – gitara, śpiew, Kamil Niemiec – skrzypce, śpiew, Jakub - perkusja i Maciej Stec – gitara basowa.

Już tak całkiem na zakończenie ks. Marek Winiarski śpiewająco na melodię góralską złożył życzenia całej wspólnocie na ręce uczestników koncertu.

W koncercie można było również uczestniczyć on-line na stronie Facebook Parafii Garnizonowej w Rzeszowie. (WT)