BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Ks. kmdr por Grzegorz Golec - nowym Proboszczem naszej parafii

W niedzielę 13 lutego 2022 roku podczas Mszy Świętej o godz. 12:30 w naszej parafii dokonano instalacji, czyli wprowadzenia na urząd proboszcza, ks. komandora porucznika Grzegorza Golca. Zastąpił on na tym miejscu ks. płk Władysława Macieja Kozickiego, który po 6 latach, zakończył swoją posługę w naszej parafii.

           

Obrzęd instalacji, poprzedzony został uroczystym wejściem asysty przez główne drzwi kościoła. Po dojściu do ołtarza asysty wraz z księżmi, ksiądz Władysław odczytał uroczyście Dekret Biskupa Polowego Józefa Guzdka zgodnie z którym z dniem 31 stycznia 2022 r. zwolnił ks. Grzegorza - proboszcza parafii wojskowej pw. św. Marka Ewangelisty w Ustce i z dniem 1 lutego 2022 r. mianował administratorem parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Rzeszowie. Następnie przywitał Księdza Grzegorza i przekazał mu figurę Matki Bożej Ludźmierskiej – Gaździny Podhala, nawiązując przy tym do historii jej znalezienia się w naszym kościele. Ten gest symbolizuje przejęcie odpowiedzialności i zwierzchnictwa nowego proboszcza nad kościołem jak i całą parafią.

Na wstępie przedstawiciele Dam i Kawalerów Maltańskich Konfraterni Krakowskiej wręczyli ks. Władysławowi Kozickiemu Order Pro Merita Melitensi za zaangażowanie i opiekę nad miejscowym oddziałem Maltańskiej Służby Medycznej. Jako pierwsza powitała nowego księdza proboszcza delegacja wspólnoty parafialnej podczas której zapewniła, że: zawierzamy posługę Księdza Proboszcza Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i opiece patronce naszej świątyni Matce Bożej Królowej Polski. Niech bł. Andrzej Bobola, którego relikwie stoją tu, na ołtarzu, będzie dla Ciebie Księże Proboszczu wzorem posługi na chwałę Bogu i Ojczyźnie. My ze swej strony zapewniamy, że będziemy Księdza wspierać naszą modlitwą. Następnie delegacja żołnierzy rzeszowskiego garnizonu witając księdza proboszcza, który jest jednocześnie kapelanem rzeszowskiego garnizonu sprawującym również opiekę nad rodzinami żołnierzy, zadeklarowała gotowość do służenia Bogu i Ojczyźnie słowami gen. Andrzeja Galicy: kieby co, kany co, abo co, to my som.

Nowo mianowany ksiądz proboszcz podziękował za serdeczne przyjęcie i odprawił Mszę św. w intencji całej wspólnoty parafialnej i tych, którzy naszą poreformacką świątynię chętnie odwiedzają.

 

Módlmy się za naszego nowego proboszcza, prośmy o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego, by dobrze znosił trud sprawowania tego urzędu oraz przyczyniał się do rozwoju i wzrostu duchowego naszej parafii.

(W.T.)