BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Czcigodny Księże Pułkowniku

Roman Brandstaetter w wierszu Boże zegary tak pisze:
"... Nic się nie dzieje przedwcześnie,
I nic się nie dzieje za późno,
I wszystko się dzieje w swym czasie,
Wszystko...
Wszystkie uczucia, spotkania,
Odejścia, powroty, czyny, zamiary,
Zawsze właściwą godzinę biją Boże zegary" 

W imieniu całej wspólnoty parafialnej oraz tych którzy chętnie odwiedzają nasz garnizonowy kościół, dziękujemy za ponad 6 letnią pełną oddania posługę kapłańską. Dzięki Tobie Księże Władysławie mogliśmy wzrastać w duchowości chrześcijańskiej, mając świadomość że jak dobry pasterz nigdy nie zostawiasz nas w potrzebie. Angażowałeś się w życie każdej wspólnoty działającej przy naszej parafii, dając wyraz swej troski o losy jej członków.

Dzięki Twojemu Księże Proboszczu zaangażowaniu dużo się tu zmieniło: przede wszystkim marmurowy ołtarz i ambona, w retabulum ołtarzu bocznego znalazł miejsce obraz Chrystusa Miłosiernego namalowany według kanonu i wskazówek ss. Faustyny Kowalskiej, odsłonięte zostały 3 nowe tablice upamiętniające zamordowanych kapelanów wojskowych w Katyniu, poległych żołnierzy 20 pułku ułanów i wieloletniego proboszcza naszej parafii ks. płk Józefa Pałęgę. Plac przykościelny zyskał nowy wizerunek, a podziemia kościoła znowu pełnią funkcję użytkową.

Życzymy Ci z całego serca Księże Pułkowniku wielu łask Bożych i darów Ducha Świętego na dalszą posługę duszpasterską. Niech Matka Najświętsza – Hetmanka Żołnierza Polskiego otacza Cię płaszczem swej matczynej opieki. (W.T.)