BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Pomagam bo Kocham

W niedzielę 30 stycznia w parafii gościł ks. Grzegorz Kot – Diecezjalny Duszpasterz Trzeźwości i Osób Uzależnionych, założyciel Fundacji Pomagam bo Kocham im. bł. ks. Władysława Findysza, dzięki której, przy parafii św. Królowej Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, funkcjonuje Poradnia dla osób uzależnionych i ich rodzin.

W ramach jej działania porad udzielają prawnicy, terapeuci uzależnień, dorady rodzinni i księża. https://natrzezwo.pl/poradnia-dla-osob-uzaleznionych-i-wspoluzaleznionych/

Na każdej mszy św. ksiądz Grzegorz głosił homilie, podczas których wskazywał na problemy uzależnień wśród młodzież i dorosłych. Przedstawił między innymi przykłady nawyków i obowiązujących norm społecznych, które bardzo głęboko zakorzeniają się w ludziach młodych. To jest ta stara kultura o której mówił ks. Franciszek Blachnicki – założyciel Krucjaty Wyzwolenia Człowieka 1979 r. – mówił ks. Grzegorz w homilii - Ile rodziców chciałoby dzisiaj cofnąć czas, aby uniknąć choroby alkoholowej swoich dzieci? Lecz tego zrobić się nie da.

Podejmując problem walki z alkoholizmem oraz innymi uzależnieniami i nałogami społecznymi, trzeba zauważyć obojętność i znieczulicę na problemy uzależnienia. Tak trudno jest poświęcić swoją trzeźwość za osobę uzależnioną. Jeżeli ktoś prosi cię o chleb a ty mówisz, pomodlę się za ciebie bracie a nie nakarmisz go – to jaka jest dla niego pomoc? Jeżeli ktoś prosi cię o ubranie a ty powiesz mu pomódl się – to kim ty jesteś? Jeżeli osoba chora na chorobę alkoholową prosi cię o pomoc – ofiaruj jej swoją abstynencję i nie oceniaj - mówił w homilii ks. Grzegorz.

Po każdej homilii Tadeusz - trzeźwiejący alkoholik, dał świadectwo życia i łaski trzeźwości płynącej od Jezusa Chrystusa i Matki Najświętszej. Zaświadczył o tym, że można stać się innym – nowym człowiekiem, mając głęboką wiarę, że Pan Bóg w swej miłości nie opuszcza nikogo w potrzebie.

Po każdej mszy św. miała miejsce kwesta na Centrum Profilaktyczno – Terapeutyczne, które powstaje w Sędziszowie Małopolskim. Bóg zapłać wszystkim, którzy okazali ofiarność na ten szczytny cel.

(WT)