BANER.jpg

Intencje Papieskie

Luty 2020

Intencja modlitwy powszechnej - Usłyszeć wołanie migrantów.

Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników pozbawionych skrupułów był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

Warto odwiedzić

Licznik

Trwają przygotowania do czwartej edycji Opłatka Maltańskiego

Po raz czwarty wolontariusze rzeszowskiego oddziału Maltańskiej Służby Medycznej podjęli się organizacji Opłatka Maltańskiego. Przygotowania nabierają tempa.

W tym roku do stołu wigilijnego zaprosimy 120 osób: potrzebujących z Parafii pw. M.B. Królowej Polski w Rzeszowie, Parafii pw. Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie oraz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Frysztaku: osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, dotknięte ubóstwem, rodziny wielodzietne.

Jednym z punktów Opłatka Maltańskiego jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Podczas Opłatka Maltańskiego przychodzi Święty Mikołaj. Każda osoba dorosła oraz dzieci otrzymują paczki świąteczne. Paczka osoby dorosłej składa się z artykułów spożywczych a dzieci to: artykuły szkolne, zabawki, ubrania, słodycze. Całe przedsięwzięcie opłatkowe organizowane jest dzięki wielu, anonimowym darczyńcom włączających się w zbiórki żywności w sklepach oraz w akcję „Podaruj…” prowadzoną w kościołach. Ponieważ bardzo ciężko jest pozyskać sponsorów na zakup niezbędnych rzeczy do paczek, dlatego też prowadzimy zbiórki w sklepach spożywczych. Do współpracy zaprosiliśmy rzeszowskie szkoły. Przyłączyło się I i III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej można spotkać w rzeszowskich sklepach: PSS Społem, Carrefour Market oraz Stokrotka. Jesteśmy w trakcie prowadzenia zbiórek artykułów spożywczych. Już teraz serdeczne podziękowania składamy do niezawodnych darczyńców- klientów sklepu, którzy nie pozostają obojętni i przyłączają się do naszej akcji. Dziękujemy za okazaną hojność.

Podczas przygotowań do pierwszej edycji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie, poszukując sposobów na pozyskanie darów do paczek, postanowiliśmy zrobić małe upominki dla naszych darczyńcaów. I tak narodziła sięakcja „Podaruj...”, która trwa do dzisiaj. Najpierw były to ręcznie robione przez naszych wolontariuszy kwiatuszki, w następnych latach: pudełeczka, aniołki, a teraz anioł z sercem.

Akcja „Podaruj…” rozpoczęta. Początkiem listopada w naszym kościele oraz w Kościele Bł. Karoliny Kózki, Aniołki czekają na swoich właścicieli. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Otwórz serce na pomoc bliźniemu”. Chętni mogą zabrać do domu Aniołka opatrzonego karteczką z prośbą o zakupu potrzebnych rzeczy. Są to na przykład: artykuły szkolne, zabawki, gry planszowe, ubranka, artykuły spożywcze. Zakupione dary można złożyć do kosza wystawionego pod bocznym ołtarzem. Akcja potrwa do końca listopada. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Już teraz serdecznie dziękujemy osobom, które włączą się w akcję! Po mału zaczynają do nas spływać pierwsze dary!

Więcej informacji na temat przygotowań: https://www.facebook.com/fmsmrzeszow

Tekst: Małgorzata Pelc

Zdjęcia: Kinga Trzyna