BANER.jpg

Trwają przygotowania do czwartej edycji Opłatka Maltańskiego

Po raz czwarty wolontariusze rzeszowskiego oddziału Maltańskiej Służby Medycznej podjęli się organizacji Opłatka Maltańskiego. Przygotowania nabierają tempa.

W tym roku do stołu wigilijnego zaprosimy 120 osób: potrzebujących z Parafii pw. M.B. Królowej Polski w Rzeszowie, Parafii pw. Bł. Karoliny Kózki w Rzeszowie oraz Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny we Frysztaku: osoby starsze, samotne, niepełnosprawne, dotknięte ubóstwem, rodziny wielodzietne.

Jednym z punktów Opłatka Maltańskiego jest ofiarowanie duchowego i materialnego wsparcia osobom samotnym, starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. Podczas Opłatka Maltańskiego przychodzi Święty Mikołaj. Każda osoba dorosła oraz dzieci otrzymują paczki świąteczne. Paczka osoby dorosłej składa się z artykułów spożywczych a dzieci to: artykuły szkolne, zabawki, ubrania, słodycze. Całe przedsięwzięcie opłatkowe organizowane jest dzięki wielu, anonimowym darczyńcom włączających się w zbiórki żywności w sklepach oraz w akcję „Podaruj…” prowadzoną w kościołach. Ponieważ bardzo ciężko jest pozyskać sponsorów na zakup niezbędnych rzeczy do paczek, dlatego też prowadzimy zbiórki w sklepach spożywczych. Do współpracy zaprosiliśmy rzeszowskie szkoły. Przyłączyło się I i III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie.

Wolontariuszy Maltańskiej Służby Medycznej można spotkać w rzeszowskich sklepach: PSS Społem, Carrefour Market oraz Stokrotka. Jesteśmy w trakcie prowadzenia zbiórek artykułów spożywczych. Już teraz serdeczne podziękowania składamy do niezawodnych darczyńców- klientów sklepu, którzy nie pozostają obojętni i przyłączają się do naszej akcji. Dziękujemy za okazaną hojność.

Podczas przygotowań do pierwszej edycji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie, poszukując sposobów na pozyskanie darów do paczek, postanowiliśmy zrobić małe upominki dla naszych darczyńcaów. I tak narodziła sięakcja „Podaruj...”, która trwa do dzisiaj. Najpierw były to ręcznie robione przez naszych wolontariuszy kwiatuszki, w następnych latach: pudełeczka, aniołki, a teraz anioł z sercem.

Akcja „Podaruj…” rozpoczęta. Początkiem listopada w naszym kościele oraz w Kościele Bł. Karoliny Kózki, Aniołki czekają na swoich właścicieli. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Otwórz serce na pomoc bliźniemu”. Chętni mogą zabrać do domu Aniołka opatrzonego karteczką z prośbą o zakupu potrzebnych rzeczy. Są to na przykład: artykuły szkolne, zabawki, gry planszowe, ubranka, artykuły spożywcze. Zakupione dary można złożyć do kosza wystawionego pod bocznym ołtarzem. Akcja potrwa do końca listopada. Z roku na rok akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Już teraz serdecznie dziękujemy osobom, które włączą się w akcję! Po mału zaczynają do nas spływać pierwsze dary!

Więcej informacji na temat przygotowań: https://www.facebook.com/fmsmrzeszow

Tekst: Małgorzata Pelc

Zdjęcia: Kinga Trzyna