BANER.jpg

Rekolekcje adwentowe

 

W dniach od 6 do 8 grudnia 2015 roku odbywały się w naszej parafii rekolekcje adwentowe.

         Te święte ćwiczenia duchowe prowadził Ojciec Kapucyn Marek Metelica OFM Cap gwardian i proboszcz parafii p.w. św. Antoniego w Wałczu.

Nauki rekolekcyjne głoszone były w niedziele na wszystkich Mszach świętych oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach świętych o godz. 6:30, 9:00 i 18:00. Swoje konferencje Kaznodzieja oparł o ewangeliczną przypowieść o Synu marnotrawnym.

 

Celem rozważań było wprowadzenie wspólnoty parafialnej w Rok Miłosierdzia. W kolejnych dniach rekolekcji ojciec Marek przybliżał nam jednego z bohaterów przypowieści.

 

W pierwszym dniu rozważania dotyczyły młodszego syna, który roztrwonił majątek Ojca, odszedł, upadł na samo dno, ale się opamiętał i pokornie wrócił prosząc o miłosierdzie.

W poniedziałek przyglądnęliśmy sie sylwetce drugiego syna, który też pogubił się w swoim postępowaniu. Choć na zewnątrz wszystko było w porządku, to sercem był on daleko od Boga i rodzinnego domu, do którego nawet nie chciał wejść po powrocie brata.

We wtorek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej i w dniu, w którym rozpoczęliśmy Rok Miłosierdzia uczyliśmy się prawdziwej miłości od najważniejszego bohatera tej przypowieści, czyli od miłosiernego Ojca.

 

Kaznodzieja w każdym dniu rekolekcji, w konkretnych życiowych przykładach pokazywał, że w każdym z nas jest coś z tych trzech biblijnych bohaterów. Nazwał te perykopę biblijną Przypowieścią o dwóch pogubionych synach i miłosiernym Ojcu.

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny od godz. 12:00 do 13:00 odbyła się już po raz kolejny w naszej świątyni adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Godzinie Łaski, w której uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie.

Niech ten święty czas rekolekcji pomoże nam jak najowocniej świętować i przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia, a także rozpoczęty Rok Miłosierdzia Bożego.