BANER.jpg

Jubileusz 80-lecia urodzin ks. mjr Mariana Homy

 

            14 września 2015 roku w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza święta w intencji byłego Proboszcza ks. mjr Mariana Homy, który w tymże dniu skończył 80 rok życia. Mszy świętej przewodniczył ks. płk Tomasz Anisiewicz.

 

            Przed błogosławieństwem w imieniu wspólnoty parafialnej, żołnierzy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i wszytkich żołnierzy rzeszowskiego garnizonu życzenia złożył major rezerwy Wojciech Trojanowski.

           

 

 

Podziękował on ks. Homie za wszystko co uczynił dla parafii i żołnierzy. To dzięki Jubilatowi w koszarach powstawały kaplice, w których żołnierze mogli poznawać Boga i Maryję - Hetmankę Żołnierza Polskiego.

            Życzył także dużo zdrowia i wielu łask w dalszej posłudze kapłańskiej.

           

Dostojny Jubilat podziękował zebranym za modlitwę i życzenia.

            Ks. Marian Homa urodził się 14 września 1935 roku w Mrowli.

            Maturę uzyskał w 1953 roku w I LO w Rzeszowie. Świecenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1959 roku.

           

 

Od 1990 roku pełnił urząd proboszcza parafii i jednocześnie był kapelanem 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie, organizując duszpasterstwo wojskowe.

            W latach 1992 - 97 dzięki Jego zaangażowaniu w kościele i otaczającym placu zaszły duże zmiany. Dokonano renowacji ołtarzy oraz poprawiono złocenia elementów wystroju, nawę główną i prezbiterium wyposażono w boazerię, a plac przykościelny ozdobiło nowe ogrodzenie i kostka brukowa.

            W jednostkach wojskowych powstały izby modlitwy, gdzie żołnierze po trudach ćwiczeń mogli w skupieniu oddać się modlitwie. W każdą niedzielę w koszarach przy ul. Lwowskiej i Krakowskiej była odprawiana Msza Święta.

            Od 1998 roku ks. Marian Homa przebywa na emeryturze, lecz nadal jest czynny w posłudze duszpasterskiej.