BANER.jpg

Druga rocznica tragicznej śmierci

Podhalańczyka w Afganistanie

            Obchody drugiej rocznicy śmierci śp. Jana Kiepury odbyły się w parafii, p.w. Wszystkich Świętych i na cmentarzu w Racławówce pod Rzeszowem.

        Uroczyste obchody rozpoczęły się złożeniem wiązanki kwiatów przed tablicą znajdującą się na terenie Batalionu, upamiętniającą tragicznie zmarłego Janka.

         Wieniec złożyła delegacja żołnierzy z Kompanii, w której służył chor. Kiepura na czele z dowódcą kpt. Marcinem Sudkiem.

         Następnie wszyscy udali się do kościoła, na Mszę świętą w intencji poległego żołnierza, którą odprawił i wygłosił okolicznościowe kazanie - kapelan 21 Brygady Strzelców Podhalańskich: ks. kpt. Sebastian Piekarski.

         Po Mszy świętej wszyscy przemaszerowali na cmentarz w Racławówce, gdzie odmówiono modlitwę w intencji poległego, a kompania honorowa oddała salwę honorową.

         Punktem kończącym uroczyste obchody drugiej rocznicy śmierci było odegranie sygnału „Śpij Kolego” przez orkiestrę garnizonową z Rzeszowa oraz złożenie wieńców przez delegacje.

         10 czerwca 2013 r. st. chor. Jan Kiepura poniósł śmierć w wyniku ran jakich doznał po wybuchu miny.

         Jego pluton brał udział w osłonie zespołu amerykańskich saperów, którzy oczyszczali drogę H-1 z min pułapek i materiałów niebezpiecznych. St. chor. Jan Kiepura pełnił służbę wojskową od 2007 roku.

         Ostatnio zajmował stanowisko dowódcy drużyny w 1 Batalionie strzelców podhalańskich, 21. Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie.