BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Pielgrzymka do Sokółki i Wilna

 

W piątek 14 października 2016 r. o godz. 22.30 wyruszyliśmy wraz z parafia Św. Barbary z Ropczyc na pielgrzymkowy szlak do Sokółki i Wilna.

O godzinie 6.15 następnego dnia dotarliśmy do Sokółki. Tam w Parafii p.w. Św. Antoniego, o godz. 6.30 uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po Mszy Św. obejrzeliśmy film o historii cudu Eucharystycznego, który miał miejsce w tym kościele.

Następnie udaliśmy się na Litwę ? do Wilna. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Cmentarza na Rossie, nazywany wileńskimi Powązkami. Udaliśmy się do kościoła p.w. Św. Piotra i Pawła, kolejne kościoły, które zwiedzaliśmy w Wilnie to cerkiew Świętej Trójcy, kościół Świętego Ducha, Św. Kazimierza i Św. Anny. W katedrze wileńskiej ? p.w. Św. Stanisława i Władysława,  modliliśmy się przy grobie Św. Kazimierza królewicza ? patrona Litwy. Nawiedziliśmy także dom, w którym mieszkała i miała objawienia Św. Faustyna oraz kaplicę z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego namalowanego według wskazań Świętej.

W niedzielę 16 października mieliśmy okazje zobaczyć Plac Ratuszowy, pomnik A. Mickiewicza i muzeum A. Mickiewicza, Uniwersytet Wileński z 13 dziedzińcami i kościołem św. Janów, Pałac Prezydencki. Następnie udaliśmy się do Ostrej Bramy, gdzie o godz. 12.00 ks. Piotr i ks. Jacek odprawili Mszę Świętą dla naszej grupy, przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia. Udaliśmy się też na górę Trzech Krzyży, z której rozciąga się piękny widok na Wilno i całą okolicę.

W drodze powrotnej przejeżdżaliśmy przez Troki, gdzie mogliśmy zobaczyć zamek Wielkich Książąt Litewskich ? położony na wyspie, otoczonej pięknymi jeziorami.

We wszystkich Sanktuariach nawiedzanych przez nas podczas Pielgrzymki polecaliśmy nasze Parafie, wszystkich mieszkańców i nasze rodziny. O godzinie 3.00 nad ranem w poniedziałek 17 października dotarliśmy szczęśliwie do Rzeszowa.

Dziękujemy Bogu, Matce Najświętszej i wszystkim, którzy wspierali nas modlitwą podczas tej Pielgrzymki. Bogu niech będą dzięki za szczęśliwe pielgrzymowanie.