BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Pielgrzymka wdzięczności za I Komunię świętą z naszej parafii

            W środę 25 maja 2016 roku, 47 uczniów klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi im. 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie wraz z rodzicami, katechetą i wychowawcami udało się na dziękczynną pielgrzymkę do Częstochowy i Łagiewnik. W sumie do Duchowej Stolicy Polski pielgrzymowało 102 osoby.

Okazją do pielgrzymowania była przeżywana niedawno I Komunia święta tych dzieci.

Młodzi pielgrzymi wyruszyli o północy do duchowej Stolicy Polski.

Tam uczestniczyli w Eucharystii, podczas której dzieci te czynnie przeżywały Liturgię: poprzez czytanie i śpiew.

Następnie wzięli udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach.      Był także czas na zwiedzenie Skarbca, Wieży i innych jasnogórskich muzeów oraz na osobistą modlitwę.

Kolejnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, gdzie o godz. 15:00 odmówiono Koronkę, a także można było zwiedzić powstające tam Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Centrum ?Nie lękajcie się!?

W drodze powrotnej zatrzymano się na nabożeństwo majowe przy grocie Matki Bożej z Lourdes mieszczącą się w Porąbce Uszewskiej

Wdzięczność jest piękną cnotą, niestety dzisiaj bardzo zapomnianą. Trzeba więc przypominać o niej młodemu pokoleniu Polaków, by dostrzegali dobro i piękno, które każdego dnia otrzymujemy z ręki Pana Boga.