BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Pielgrzymka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Miłosierdzie Boże jest z pewnością jednym z największych przymiotów Boga, polegającym na bezgranicznej dobroci dla ludzi potrzebujących ? przede wszystkim dla grzeszników, którym Jezus chce wszystko wybaczyć. Kluczowa rola tej prawdy została przypomniana przez samego Chrystusa za pośrednictwem Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, co potwierdzili oficjalnie papieże, a zwłaszcza Jan Paweł II (m.in. encyklika Dives in misericordia).

Miłosierdzie Boga jest szczególnie czczone w Kościele polskim. Światowym Centrum jego kultu jest sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach. W tym roku z naszego Kościoła udała się tam pielgrzymka, w której wzięło udział 80 osób na czele z ks. Proboszczem Władysławem Kozickim. W samych Łagiewnikach obecna była rekordowa liczba osób, bo ponad 300 tys. wiernych zarówno z Polski, jak i z wszystkich kontynentów, z prawie 40 krajów, nawet tak egzotycznych jak: Erytrea, Karaiby Antyle, Guana, Kongo, Madagaskar, Meksyk, Peru, Sri Lanka, Tajlandia, Uganda czy Wenezuela. Fakt ten jest potwierdzeniem coraz liczniejszego i powszechniejszego kultu Miłosierdzia Bożego w życiu Kościoła na całym świecie.

Nasze pielgrzymka uczestniczyła w głównej Mszy Świętej o godz. 10:00 pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza wraz z ok. 100 tys. wiernych zebranych na błoniach przed Ołtarzem Polowym. Sami uczestnicy pielgrzymki z naszej parafii, którzy co roku jeżdżą w to miejsce potwierdzają, że nie widzieli jeszcze takiego tłumu i tak długich kolejek do choćby adoracji relikwii Św. Siostry Faustyny Kowalskiej. 

Kolejną formą uczczenia Uroczystości Bożego Miłosierdzia dostępną dla każdego parafianina była Koronka do Bożego Miłosierdzia, która została odmówiona w naszej świątyni w godzinę Śmierci Pana Jezusa o 15:00. Należy podkreślić, że tą formą modlitwy powinniśmy modlić się jak najczęściej, nie tylko z okazji święta. Jeśli w pełni zrozumiemy sens prawdy o Bożym Miłosierdziu dojdziemy do bardzo prostego wniosku - należy całkowicie zaufać Panu Jezusowi.

Jezu Ufam Tobie!