BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Ruch Światło- Życie czyli Oaza

Oaza przy Parafii Matki Bożej Królowej Polski działa od około 12 lat. Obecnie liczy koło 30 osób, a dołączyć do naszej wspólnoty może KAŻDY i właściwie w KAŻDEJ chwili! J

 

OAZA to nie zapełnienie wolnego czasu czy zabicie piątkowej nudy ? TO O WIELE WIĘCEJ. Naszym celem jest kształtowanie dojrzałej postawy chrześcijańskiej, wchodzenie w bliski kontakt ze Słowem Bożym i samym Bogiem.

Tak w największym skrócie, a nawet w jednym słowie ? Życie ? i to właśnie to pisane wielką literą. Chcemy Żyć ? a nie tylko być. Stąd nazwa Ruch Światło ? Życie. A Światło, przyświeca nam to jedno wyjątkowe, dane przez samego Ducha Świętego.

Nasza parafialna Oaza to kilkadziesiąt osób w przeróżnym wieku. Od tych najmłodszych, po nieco starszych i najstarszych. To chęć bycia razem i wspólny cel jest tym, co nas łączy. J

Spotykamy się co tydzień w ciągu roku szkolnego w każdy piątek.

Podstawówka 16:30 ? 19:00
Gimnazjum, szkoła średnia 18:00 ? 21:00

O godzinie 16.30 rozpoczyna się spotkanie dla dzieci, a po nim uczestniczymy całą wspólnotą w Eucharystii o godzinie 18.

O godzinie 19 dzieci udają się do domu, następnie odbywają się spotkania formacyjne dla starszych. Spotkania mają na celu to, aby łączyć całą wspólnotę, pogłębiać wiarę i spędzać wspólnie czas na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego.

Opiekunem Oazy od 2012 do 2016 roku był ks. Tomasz Błaż.

We wrześniu 2016 r. naszym moderatorem został ks. Mariusz Uryniak.

Tak wyglądają nasze piątkowe spotkania, a oprócz tego... wraz z Liturgiczną Służbą Ołtarza działającą przy Kościele Garnizonowym i ich opiekunem, scholą oraz naszym duszpasterzem organizujemy wspólne wyjazdy, piesze wycieczki, zabawy terenowe, wyjścia do kina lub wieczory filmowe w salce. W ciągu roku organizujemy dyskoteki. W sezonie zimowym w trakcie ferii, wyjścia na łyżwy lub kręgle.

Co roku kilka osób z naszej wspólnoty uczestniczy w wyjazdach formacyjnych podczas wakacji, do których są przygotowywani w ciągu roku.

Dobrym momentem na spędzenie z sobą czasu jest wspólne oczekiwanie na Świętego Mikołaja, który co roku odwiedza naszą wspólnotę i obdarowuje nas prezentami. Aby podzielić się radością wynikająca ze Świąt Bożego Narodzenia organizujemy wspólną wigilię.

Podczas Wielkiego Postu angażujemy się w prowadzenie Drogi Krzyżowej, w czasie Triduum Paschalnego przygotowujemy czuwania i spotkania modlitewne w których uczestniczą wierni.

Dodatkowo w grudniu 2015 r. Oaza wraz z LSO przygotowała jasełka, które wystawiliśmy na Opłatku Maltańskim w hotelu Hilton Garden w Rzeszowie oraz na niedzielnej Mszy Świętej dla dzieci.

Istotnym wydarzeniem dla Oazy jest zakończenie rocznej formacji uroczystą Mszą Świętą, która rozpoczyna Agapę. Ten radosny czas zakończony jest uroczystym Błogosławieństwem Aaronowym.

Teraz.. czekamy na Was :)

Przyjdźcie, zobaczcie, poznajcie...

Przyjmiemy Was z otwartymi ramionami

i uśmiechem

 

 

Rzeszów, ul. Reformacka 5, Garnizon, salka parafialna,

dzieci godzina 16:30, starsi godzina 18 - Eucharystia CZEKAMY! :)