BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Młodzież parafialna w Zakopanem

W dniach od 1 do 7 sierpnia 2016 r. odbyła się kolonia dla Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Oazy i Scholi. W wyjeździe wzięło udział ok. 49 osób.

Ten czas był możliwością spędzenia wakacyjnego czasu we wspólnocie i pomógł zacieśnić więzi. Ponadto młodzież uczestniczyła w wielu górskich wycieczkach i mnóstwie towarzyszących atrakcji.

 

Pierwszy dzień turnusu rozpoczął się dla wszystkich uczestników Mszą Świętą o godz. 7:30 w naszej parafii. Zaraz po wspólnej modlitwie o udany wyjazd spod kościoła wyruszył autokar.
W tym dniu udali się do Krościenka, w którym znajduje się Centrum Ruchu Światło-Życie.
W drugi dzień byli na Gubałówce, w miejscowości Murzasichle, gdzie uczestniczyli w niezwykłym pokazie kultury, historii i obyczajów góralskich i zakopiańskich.
W dzień trzeci wyruszyli na Krzeptówki do jednej z najpiękniejszych świątyń Zakopanego - Sanktuarium MB Fatimskiej i Krupówkach.
Następnie byli na kręglach lub w zakopiańskim parku wodnym. W kolejnym dniu wraz z przewodnikiem wyruszyli na Kopieniec Wielki (1328 m n.p.m.), po odpoczynku rozpoczęli marsz w dół przez Dolinę Olczyską aż do Kuźnic - dzielnicy Zakopanego.
W kolejnym dniu koloni zaraz po śniadaniu wyruszyli na szlak turystyczny z przewodnikiem. Rozpoczęli marsz od Kuźnic.
W czasie drogi zatrzymali się w pustelni św. Brata Alberta, po dalszym marszu dotarli do Polany Kalatówki położonej na wysokości 1198 m n.p.m., po krótkim odpoczynku na polanie, poszli dalej wzdłuż niebieskiego szlaku, aby dotrzeć do Hali Kondratowej położonej na wysokości 1341 m n.p.m.
W kolejnym dniu po Mszy w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy znowu udali się do parku wodnego lub na kręgle, po którym rozpoczął się czas turniejów m.in. w szachy i ping-ponga.
Po zakończeniu konkursu odbył się grill i przerwa na posiłek.

Na koniec rozpoczęli podsumowanie turnusu, zostały wręczone nagrody za konkursy, gry i zabawy oraz złożone podziękowania dla organizatorów wyjazdu - ks. Pawła i ks. Tomasza.

Następnego dnia, po krótkiej nocy, wyjechali do Rzeszowa. Po drodze uczestniczyli we Mszy Świętej w oprawie góralskiej w Poroninie, a następnie zatrzymali się w Szczawnicy, gdzie mogli napić się wód leczniczych i podziwiać Pieniny.
Młodzież wraz z opiekunami codziennie uczestniczyła we Mszy Świętej, wieczorem wspólnie bawili się na wieczorkach pogodnych po których odbywała się modlitwa i odśpiewywali Apel Jasnogórski.
Wyjazd do Zakopanego był dla wszystkich uczestników niezapomnianą przygodą i niepowtarzalną możliwością spędzenia czasu wakacji.
Będąc w górach mogli podziwiać piękno stworzonego świata, jak również cieszyć się sobą nawzajem zacieśniając wspólnotę poprzez razem spędzony czas.