BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Spotkanie ze świętym Mikołajem

            Naszą parafię ?nawiedził? święty Mikołaj. Jego obecność sprawiła wielką radość dzieciom i młodzieży zaangażowanej w życie parafialne.

            Mikołaj przybył już 4 grudnia, bowiem uznał, że w tej parafii są tak grzeczne dzieci, że może je nawiedzić przed czasem

Święty ten obdarował podarunkami dzieci, które na co dzień angażują się w życie parafialne czy to w Liturgicznej Służbie Ołtarza, czy w Oazie czy też w scholi.

           

 

Przepytywał je skrzętnie z wierszyków i piosenek, chwalił za piękną posługę na rzecz parafii, a jak trzeba było to i nawet pogroził.

            Spotkanie to było dla uczestników wspaniałą lekcją życzliwości i wrażliwości na potrzeby bliźnich.

         W niedzielę zaś 6 grudnia na Mszy świętej o godz. 11:00, dzieci uczestniczące w Eucharystii zostały obdarowane słodkościami od świętego Mikołaja.

            Każdy z nas może być świętym Mikołajem i to nie tylko 6 grudnia, ale każdego dnia, wtedy gdy nie będzie obojętny na potrzeby i cierpienia bliźnich oraz będzie umiał się dzielić z innymi tym co posiada.

            Przeżywamy Adwent ? czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana w tajemnicy Świąt Bożego Narodzenia oraz na końcu czasów.

            W tym świętym czasie Kościół daje nam za przewodników postaci Świętych, którzy uczą nas jak właściwie czuwać, by być gotowym na przyjście Pana. Jednym z takich adwentowych przewodników jest święty Mikołaj.