BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

„Jeśli jesteś w stanie sprawić, że
ktoś będzie szczęśliwy, zr
ób to.
Świat coraz bardziej tego potrzebuje…
Małe radości i drobne gesty życzliwości
są najpiękniejszymi iskierkami
naszej codzienności.”

 

Rozpoczynamy przygotowania do VI edycji Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie. Bez wsparcia, pomocy i zaangażowania wielu anonimowych darczyńców, firm, przyjaciół i młodzież działającej przy naszej parafii, projekt ten nie zostałby zrealizowany, a co za tym idzie ludzie będący w potrzebie nie otrzymaliby wsparcia. W tym roku w organizację Opłatka Maltańskiego w Rzeszowie włączyli się działający przy naszej Parafii Skauci Europy oraz 2 RwDh-ek „Zielona Dwójka” im. Danuty Siedzikówny ps. Inka.

Akcję tą rozpoczynamy z błogosławieństwem Biskupa Diecezji Rzeszowskiej Jana Wątroby oraz Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdek.

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie chcielibyśmy wesprzeć osoby najbardziej potrzebujące - zamieszkałe na terenie naszej parafii. Niestety z powodu zaistniałej sytuacji w kraju i wprowadzonych ograniczeń nasze coroczne spotkanie odbędzie się w nieco innej formule. W okresie świątecznym chcemy przygotować i dostarczyć potrzebującym paczki zwierające artykuły spożywcze dla dorosłych, a dla dzieci artykuły szkolne, zabawki, ubranka, słodycze. Do każdej paczki dołączymy życzenia świąteczne, jak również opakowanie opłatka maltańskiego.

Już teraz gorąco zachęcamy do wsparcia poprzez włączenie się w coroczną akcję „Podaruj…”, która już w najbliższą niedzielę tj. 1.11.2020 rozpocznie się w naszym kościele. Wierzymy, że z Państwa pomocą uda nam się zrealizować zamierzoną inicjatywę. Za wszelkie wsparcie i pomoc góry dziękujemy.