BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Liturgiczna Służba Ołtarza

Parafia Garnizonowa w Rzeszowie.

Trudno sobie wyobrazić, parafię, gdzie niebyło by nawet jednego ministranta. Dzięki Panu Bogu, że czuwa nad naszą parafią, gdyż w niej mamy 9 kandydatów, którzy przygotowują się do posługi przy ołtarzu Pana  Jezusa. Poprzez spotkania formacyjne jeden raz w tygodniu w każdą środę o godz. 16 30 najmłodsi poznają zasady bycia ministrantem oraz jak najpiękniej służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu. Przygotowanie trwa od czerwca do marca i kończy się uroczystym przyjęciem do grona Liturgicznej Służby Ołtarza. Podczas uroczystej mszy św. chłopcy otrzymują pelerynki z rąk księdza proboszcza oraz składają przyrzeczenie. Po otrzymaniu błogosławieństwa otrzymują z rąk księdza opiekuna legitymację ministrancką.

Grono ministrantów jest liczną grupą, gdyż w 6 grupach służy Bogu 41 ministrantów i 12 lektorów, którzy pełnią posługę Słowa Bożego. Podejmują oni formację poprzez uczestnictwo w zbiórkach w każdą środę o godz. 18 30.

Opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza w naszej parafii jest ks. Marek Wygonik.

 Bycie ministrantem i lektorem to nie tylko służba przy ołtarzu. Oprócz modlitwy i formacji LSO parafii garnizonowej w Rzeszowie uczestniczy kilka razy w roku w różnych pielgrzymkach i wycieczkach razem ze scholą parafialną i oazą. Są organizowane także wyjścia do kina czy piesze lub rowerowe wycieczki. Chłopcy uczęszczają także na zajęcia sportowe na halę sportową ?Walter? a kiedy pogoda sprzyja to dzięki wojsku korzystają ze stadionu sportowego ?Podhalańczyk?. Podczas każdych wakacji i ferii wyjeżdżają na diecezjalne turnusy formacyjne oraz wypoczynkowe. Podczas ferii zimowych organizowana jest także półkolonia, czyli czas ciekawych zajęć edukacyjno ? wychowawczych a także sportowych. Chłopcy podczas ferii mają okazję poznać ciekawe miejsca, także historię swego miasta. Mogą również poznać pracę żołnierzy służących w 21 Brygadzie Strzelców Podhalańskich, pracę strażaków jak również Straży Granicznej. To tylko niektóre z zajęć w jakich uczestniczą będąc ministrantami czy lektorami parafii garnizonowej w Rzeszowie .

Może i ciebie wzywa Pan Jezus aby w gronie ministrantów i lektorów służyć Jemu i uświęcać siebie? Jeśli chcesz zobaczyć jak jest wśród nas i być jednym z nas zapraszamy w każdą środę na godz. 18 30 na nasze spotkanie. Trzeba pamiętać, że bycie ministrantem czy lektorem to zaszczyt i wyróżnienie.