BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Wyjazd Liturgicznej Służby Ołtarza do Zakopanego

   W dniach od 8 do 14 lipca dziewiętnastu ministrantów z naszej parafii uczestniczyło w wyjeździe do Zakopanego. Był to piękny czas, podczas którego mogliśmy podziwiać piękno stworzonego świata i budować wspólnotę. Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i teraz, kierownictwo i opiekę nad turnusem pełnił ks. Paweł Liszka i ks. Tomasz Błaż.

   W dzień po przyjeździe wyruszyliśmy na górski szlak. Naszym celem był Kopieniec Wielki (1328 m n.p.m.). Wędrówkę rozpoczęliśmy od Toporowej Cyrhli, która ciągnęła się poprzez las. Podejście na szczyt rozpoczęło się z Polany pod Kopieńcem. Na górze mogliśmy podziwiać piękne widoki. Po krótkim postoju udaliśmy się szlakiem prowadzącym do Kuźnic, który biegł przez Przełęcz pod Nosalem. Zwieńczeniem naszej podróży była Msza Święta w parafii św. Antoniego na Bystrem.

   Trzeciego dnia, zaraz po śniadaniu, pojechaliśmy na Bachledówkę. W tym niezwykłym miejscu znajduje się Kościół MB Jasnogórskiej, który prowadzony jest przez ojców paulinów. Tutaj uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, po czym udaliśmy się na Gubałówkę, z której to zjechaliśmy wyciągiem na Szymaszkową Polanę. Następnie wróciliśmy do miejsca zakwaterowania, aby przeprowadzić turnieje i spotkania tematyczne w grupach.

Kolejnego dnia pojechaliśmy do Ludźmierza. Tam wzięliśmy udział we Mszy Świętej w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w której znajduje się figura MB Ludźmierskiej nazywanej Gaździną Podhala. Po powrocie i obiedzie udaliśmy się do ?Term Chochołowskich?, w których znajduje się kompleks basenów, solanek, zjeżdżalni i wiele innych wodnych atrakcji.

   W piąty dzień, zaraz po Mszy Świętej w Sanktuarium MB Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy, wyruszyliśmy na szlak górski. Po drodze zatrzymaliśmy się w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od malowniczej Doliny Chochołowskiej. Na jej końcu dotarliśmy do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej. Stąd ruszyliśmy na Grzesia (1653 m n.p.m.). Wspinając się mogliśmy zachwycać się uroczymi krajobrazami gór, które roztaczały się ze wszystkich stron. Choć nie było łatwo, szczyt udało się zdobyć wszystkim. Tego dnia pokonaliśmy ok. 28 km.

   Rano, szóstego dnia, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela na Antałówce. Potem poszliśmy na Krupówki, gdzie mogliśmy zakupić pamiątki z Zakopanego. Następnie udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, które jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w regionie. W środku mogliśmy oglądać największą w Polsce makietę Tatr, salę odkryć i wiele innych atrakcji.

   Podczas drogi powrotnej czekała na nas niespodzianka. Zatrzymaliśmy się w Łagiewnikach, gdzie w Bazylice Bożego Miłosierdzia mieliśmy możliwość uczestniczyć we Mszy Świętej. Potem odwiedziliśmy celę św. Siostry Faustyny i uczciliśmy jej relikwie. Następnie zwiedziliśmy Centrum Jana Pawła II ?Nie lękajcie się?.

   Wyjazd do Zakopanego dla naszej wspólnoty był bardzo cennym czasem, podczas którego mogliśmy podziwiać piękno stworzonego świata, jak również cieszyć się sobą nawzajem i zacieśniać koleżeńskie więzi. Dla każdego była to kolejna niezapomniana przygoda i niepowtarzalna możliwość spędzenia wakacji. To właśnie góry dla każdego, a zwłaszcza dla młodych ludzi są obowiązkową lekcją do przejścia, która uczy przede wszystkim pokory. Bo góry w swym ogromie i majestacie, udowadniają że zmęczenie, pot i ból na górskich szlakach, są zapłatą za możliwość zmierzenia się z nimi. Wędrując górskimi szlakami, każdy z nas wznosił się fizycznie coraz wyżej, aby zdobyć w końcu szczyt. Symbolicznie można to porównać do wędrówki ducha, który powołany jest aby wznosić się coraz wyżej, ku spotkaniu z Bogiem.

   Z tego miejsca, cała wspólnota Liturgicznej Służby Ołtarza, pragnie podziękować przede wszystkim parafianom, którzy wsparli finansowo nasz wyjazd. Podziękowanie składamy również księdzu proboszczowi Władysławowi Kozickiemu za dofinansowanie. Bóg zapłać wam za dar serca i umożliwienie młodzieży wzięcia udziału w wyjeździe.

kl. Piotr Rakowski