BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Zakończenie roku formacji

grup młodzieżowych w naszej parafii

         W środę 22 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie rocznej formacji młodzieżowych grup parafialnych w tym Liturgicznej Służby Ołtarza. Całe wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą, którą upiększyła wzorowa posługa ministrantów i lektorów.

        

Eucharystia była sprawowana w intencji dziękczynnej za roczną formację LSO, z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej oraz wszelką pomyślność z okazji zbliżających się imienin dla duszpasterza naszej wspólnoty ks. Pawła. Na Mszy Świętej byli obecni prawie wszyscy członkowie wspólnoty ministrantów i lektorów, podobnie jak innych grup - Oazy, Scholii oraz Maltańskiej Służby Medycznej. Zaraz po zakończeniu Wieczerzy Pańskiej wykonaliśmy pamiątkowe, grupowe zdjęcie naszej wspólnoty razem z duszpasterzem ks. Pawłem.

        

Po wspólnej Eucharystii rozpoczęła się tzw. Agapa, co znaczy uczta miłości. Najpierw wszyscy zatańczyliśmy poloneza, reprezentacyjny polski taniec, który poprzedza wiele wydarzeń o uroczystym charakterze. Następnie członkowie parafialnych wspólnot zostali przywitani chlebem i solą, które symbolizują kwintesencję życia. Potem zgromadzeni w salce parafialnej podziękowaliśmy księżom duszpasterzom wspólnot za trud i zapał jaki wkładają w ich prężne funkcjonowanie.

        

Następnie rozpoczęła się wspólna zabawa. Gdy większość opadła z sił miała miejsce przerwa na wspólny posiłek, po którym dalej można było bawić i tańczyć.  O godzinie 21:00 odbyła się wspólna modlitwa i Apel Jasnogórski, po których młodsi udali się do domów, a starsi mogli bawić się do 22:00.

        

Całe to wydarzenie było bardzo uroczyste i podniosłe, a członkowie wspólnot mogli pożegnać intensywny rok szkolny i czas formacji oraz pracy na parafii. Jednak dla Liturgicznej Służby Ołtarza wakacje wcale nie oznaczają całkowitego porzucenia służby, ponieważ specjalne zorganizowane dyżury wakacyjne zapewnią obecność ministrantów i lektorów na każdej Mszy Świętej w lipcu i sierpniu.

Piotr Rakowski - Animator LSO