BANER.jpg

Intencje Papieskie

Za współczesnych męczenników
Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Warto odwiedzić

Licznik

Zagadaj ministranta, zagadaj lektora?

Liturgiczna Służba Ołtarza w naszej parafii zaprasza w swoje szeregi!

            12 i 18 maja 2016 roku w naszej parafii przedstawiciele wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza mieli możliwość zaprezentowania się i przedstawienia realiów pełnienia posługi ministranckiej dzieciom pierwszokomunijnym.

            W te dni chłopcy kolejno ze Szkoły Podstawowej nr 3 i nr 17 w Rzeszowie, którzy przeżywali biały tydzień, mogli porozmawiać z ministrantami i lektorami po Mszy Świętej przed kościołem. Co więcej, w czasie nabożeństwa majowego, po odśpiewaniu Litanii Loretańskiej, w formie świadectwa członkowie wspólnoty LSO opowiadali czym dla nich jest służba przy Ołtarzu. Dodatkowo dzieci pierwszokomunijne miały możliwość poznać sylwetkę św. Dominika Savio, który jest głównym patronem ministrantów.

            Ta niecodzienna forma zachęcenia młodych ludzi do pełnienia posługi ministranckiej przyciągnęła prawie wszystkich, do których była skierowana. Zainteresowani chłopcy mogli dowiedzieć się od nas wielu ciekawych informacji na wszystkie tematy związane z Liturgiczną Służbą Ołtarza naszej parafii.  Po pierwsze wyjaśnialiśmy im oraz ich rodzicom, że bycie ministrantem daje młodemu człowiekowi możliwość formacji duchowej poprzez uczestnictwo w rekolekcjach, poznawania piękna liturgii i źródła wiary oraz stwarza piękną alternatywę spędzania wolnego czasu. Ponadto Liturgiczna Służba Ołtarza zasiewa potrzebę służenia Bogu, kochania Go oraz szerzenia Królestwa Chrystusowego w swojej duszy, w swojej rodzinnie i w swym środowisku. Dzięki temu wpojone zostają wartości uniwersalne, które w dzisiejszym świecie są zatracane.  Ministrant kształtuje w sobie świadomość wagi funkcji jaką pełni, a to z kolei determinuje go do ciągłego kształtowania swojej osobowości i stawania się coraz lepszym człowiekiem, a w konsekwencji do bycia przykładem i świadectwem dla reszty osób.

            Dlatego nasza wspólnota otwarta jest dla każdego młodego chłopca, który przyjął Pierwszą Komunię Świętą i pragnie rozpocząć formację oraz wkroczyć w tajemnicę poznania Boga dzięki służeniu Mu.

            Po drugie wyraźnie zaznaczaliśmy, że bycie ministrantem to niezwykła przygoda, która realizowana jest poprzez wspólnotowy wymiar Liturgicznej Służby Ołtarza. Dzieje się tak dzięki wspólnej zabawie, uczestnictwie w wakacyjnych wyjazdach do Kotanii i Zakopanego, coraz lepszemu poznawaniu się i spędzaniu wolnego czasu.

            Ponadto informowaliśmy, że bierzemy udział w wielu innych jednodniowych wyjazdach w czasie roku szkolnego.

            Poza wycieczkami uczestniczymy we wspólnych wyjściach do kina, które organizowane są dwa do trzech razy do roku. W ciągu roku odbywają się dyskoteki w salce na plebani dla Liturgicznej Służby Ołtarza i Oazy, jak i wieczory filmowe oraz spotkania przy grillu.

            Dodatkowo w każdą sobotę podczas roku szkolnego mamy możliwość korzystania z hali sportowej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Rzeszowie, gdzie gramy w gry zespołowe i spędzamy czas na wspólnej zabawie.

            Dzięki dokładnemu zaprezentowaniu się i wyjaśnieniu na czym polega bycie ministrantem zgłosiło się do tej pory około 8 chłopców, którzy chcą poznawać piękno liturgii i uczyć się posługiwania podczas Mszy Świętej.

            Każda zainteresowana osoba dostała również obrazek z adresem naszej strony internetowej http://piotrrakowski16.wix.com/lsogarnizon , na której może znaleźć mnóstwo informacji o LSO, a nawet istnieje na niej możliwość zapisania się na ministranta.

            Zapraszamy wszystkich do śledzenia naszych poczynaniach na stronie internetowej i Facebooku.

            Niezwykła inicjatywa, która została przez nas zorganizowana obaliła wiele stereotypów na temat ministrantów i pomogła w podjęciu decyzji młodym ludziom o kroczeniu odpowiednią drogą, która chroni przed wieloma pokusami jakie czyhają na młodzież w dzisiejszym świecie.

            Bo Liturgiczna Służba Ołtarza jest wspaniałą krawcową, która szyje piękne materiały na przyszłą szatę w dorosłym życiu.

Króluj nam Chryste!!!

Piotr Rakowski - Animator LSO

Zdjęcia: Bartosz Grzelak