BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Paschalny Dzień Wspólnoty

8-go czerwca 2019 r. trzynastu dorosłych oraz siedmioro dzieci z wspólnoty Domowego Kościoła Regionu Garnizonowego, przeżyło swój rejonowy Dzień Wspólnoty.

 

Jak co roku, dzięki życzliwości naszego moderatora ks. Władysława Kozickiego, zorganizowaliśmy go w formie wyjazdu formacyjno ? integracyjnego, w Wojskowym Ośrodku Caritas w Łomnej.

Po przyjeździe na miejsce i zapoznaniu się z tutejszą okolicą, odbyło się zawiązanie wspólnoty i wspólna kawa. Przy tej okazji ks. Władysław miał okazję opowiedzieć nam o historii tego miejsca oraz licznych misjach wojskowych, które przeżył i uwiecznił na pokazanych nam fotografiach. Także nasza kochana para rejonowa Ania i Marek Leśniewscy pokazali nam zdjęcia, którymi nieustannie udokumentowują wszystko to, co dzieje się w naszym rejonie.
W centrum naszego spotkania była wspólna Eucharystia, którą sprawowaliśmy w pobliskiej kaplicy polowej. Podczas homilii, ksiądz nawiązał do przeżywanej w tym czasie Wigilii Zesłania Ducha Świętego, natomiast cała liturgia odbyła się przy zaangażowaniu nie tylko dorosłych ale i dzieci, na pięknie natury i otaczającego nas krajobrazu lasów oraz śpiewu ptaków, z dala od zgiełku miasta.

Po wspólnej Eucharystii przyszedł czas na wyczekiwany, szczególnie przez dzieci obiad ? pyszne spaghetti przygotowane przez Anię i Marka. Poobiedni czas wypełniały liczne śpiewy, zabawy, konkursy i zawody, w których chętnie uczestniczyły także nasze dzieci.

Po południu zakończyliśmy nasze spotkanie i wróciliśmy do domu, zaś chętni, dzięki życzliwości ks. Władysława, pozostali w jednym z tutejszych domków na noc i mogli nadal cieszyć się ciszą i spokojem tego miejsca.

Czas Dnia Wspólnoty spędziliśmy bardzo radośnie i owocnie. Mieliśmy okazję wspólnie się pomodlić, lepiej poznać i razem odpocząć. Kolejne spotkanie w Łomnej już za rok, nie może Was tam zabraknąć!

Magdalena i Michał Czekaj

Zdjęcia Marek Leśniwski