BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

REJONOWY DZIEŃ WSPÓLNOTY DOMOWEGO KOŚCIOŁA

W ŁOMNEJ

W dniu 23 czerwca 2018 roku rodziny Domowego Kościoła ? gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie uczestniczyły w Rejonowym Dniu Wspólnoty. Tym razem postanowiliśmy spędzić ten czas w Ośrodku Caritas Ordynariatu Polowego WP.

Po zawiązaniu wspólnoty ks. ppłk Władysław Maciej Kozicki opowiedział nam historię powstania ośrodka i jego walorów. Jest to teren dawnej wsi wysiedlonej w ramach ?Akcji Wisła?. Następnie ks. moderator odprawił Mszę Św. podczas której wygłosił konferencje o wartości wspólnot chrześcijańskich i odwadze głoszenia prawd wiary w środowiskach codziennej pracy i nauki. Po Mszy Św. par rejonowa przygotowała ekspozycję w formie wydarzeń w których braliśmy udział w kończącym się roku pracy.

Drugim etapem naszego spotkania było czas spędzony na wspólnych konkursach i zabawach, w których zasadnicze miejsce znalazł konkurs wiedzy o Słudze Bożym ks. Franciszku Blachnickim. W tym przepięknym plenerowym miejscu możliwość wysłuchać opowieści nadleśniczego pana Zbigniewa Kopczaka i leśniczego pana Józefa Czwyrenki o osobliwościach tego urokliwego zakątka, zwyczajach zwierząt występujących tu gromadnie oraz walorów przyrodniczych otoczenia.

Na zakończenie ks. moderator rejonowy opowiedział nam o kulcie świętego Ojca Sarbeliusza w Libanie i wręczył nam obrazki z relikwiami i modlitwą za wstawiennictwem świętego.

Był to piękny czas, który pozwolił na bliższe poznanie się rodzin z parafii tworzących nasz rejon, tj. Św. Judy Tadeusza, Chrystusa Króla, Matki Bożej Królowej Polski oraz bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. [W.T.]

.