BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

"Niepokalana - wzór nowego człowieka"

9 grudnia pod hasłem: ?Niepokalana ? wzór nowego człowieka? odbył się w naszej parafii Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło Życie, w którym wzięły udział małżeństwa wraz z dziećmi.

Małżonkowie uczestniczyli w konferencji tematycznej, czuwaniu modlitewnym nad tekstem Pisma Świętego wg kalendarza liturgicznego. Świadectwa, którymi podzielili się uczestnicy spotkania wykazywały rolę Niepokalanej Matki Kościoła ? patronki Ruchu Światło-Życie na życie każdego z nas.

Podczas Eucharystii sprawowanej przez księdza moderatora rejonowego ks. ppłk Władysława Kozickiego w swej homilii mówił on między innymi: Jest Niepokalana dla nas wzorem nowego człowieka, który cechuje się przede wszystkim tym, że słucha słowa Bożego i strzeże go, wciela je w życie. Na tym polega życie nowego człowieka. Nowy człowiek to człowiek, który żyje słowem Bożym, który słowo Boże czyni słowem życia. I wśród tych nowych ludzi Maryja jest pierwszą, jest najdoskonalszym wzorem nowego człowieka i dlatego wpatrujemy się w Nią. Nie dlatego, żeby była Ona dla nas kimś ważniejszym od Chrystusa albo kimś obok Chrystusa, ale właśnie dlatego, że Ona jest dla nas najdoskonalszym wzorem tego, co to znaczy przyjąć Jezusa i wprowadzić w życie Jego naukę, Jego słowo, być sługą czy służebnicą Chrystusa. W tym czasie dzieci pod troskliwą opieką dziewcząt z parafialnego ruchu oazowego zapoznały się z historią Św. Mikołaja oraz obejrzały film pt. ?Prawdziwa historia św. Mikołaja?.

Po Eucharystii spotkaliśmy się na agapie w salce parafialnej, podczas której odwiedził nas Mikołaj. Przyniósł on dzieciom upominki-niespodzianki. Radości nie było końca, gdy dzieci rozpakowały swoje prezenty i okazało się, że były to akurat takie przedmioty, które dzieci zamawiały u świętego Mikołaja.