BANER.jpg

Intencje Papieskie

Październik 2020

Intencja ewangelizacyjna: Misja świeckich w Kościele.
Módlmy się, aby wierni świeccy, a szczególnie kobiety, na mocy chrztu w większym stopniu byli włączani w podejmowanie odpowiedzialności za Kościół.

Warto odwiedzić

Licznik

Spotkanie Wielkanocne Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Różańcowych w naszej parafii

We wtorek 19 kwietnia 2016 roku odbyło się tradycyjne spotkanie wielkanocne dla członków Apostolstwa Dobrej Śmierci i Róż Różańcowych w naszej parafii.Na spotkanie przybyło około 50 osób.

Spotkanie poprzedziła wspólna modlitwa Koronką do Siedmiu Boleści Matki Bożej oraz Eucharystia. Następnie udano się na salkę na plebanii, gdzie miało miejsce tradycyjne podzielenie się poświęconym jajkiem, oraz posiłek.

Na początku spotkania ks. ppłk Władysław Maciej Kozicki - proboszcz parafii, złożył zebranym świąteczne życzenia i pobłogosławił posiłek. Wezwał też zgromadzonych do modlitwy w intencji Europy i pokoju na świecie.

Dzielenie się jajkiem wielkanocnym jest zwyczajem polskim. Jajko symbolizuje zmartwychwstanie Chrystusa. Podobnie jak Chrystus wyszedł żywy z opieczętowanego grobu, tak z jajka otoczonego skorupą rodzi się pisklę - nowe życie. Ono zwycięża. Ta prawda leży u podstaw radosnego przeżywania świąt chrześcijańskich, tak w wymiarze naturalnym jak i nadprzyrodzonym. Dzielenie się ?święconym? na Wielkanoc oznacza wzajemne poświęcenie się jednych drugim oraz uczy, że nawet ostatnim kawałkiem chleba należy podzielić się z bliźnim.

Atmosfera spotkania była bardzo radosna, przepełniona śpiewem pieśni wielkanocnych. Wspominano wcześniejsze spotkania, tych którzy odeszli już do Pana po wieczną nagrodę, modlono się za chorych członków oraz planowano przyszłe przedsięwzięcia duszpasterskie. Był to czas umocnienia w wierze i radości wielkanocnej, którą zapewne uczestnicy spotkania zanieśli do swoich domów.